در صورت نیاز با کارشناسان شیدکو تماس بگیرید: 09129343342

راهنمای نصب تابلو وایت برد

فهرست مطالب

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که محصولی خریده باشید اما شیوه نصب و راه اندازی آن را ندانید. در این صورت احتمالا با پشتیبانی شرکت سازنده تماس می گیرید و درخواست نصاب
می کنید. البته این مساله خیلی در مورد وایت برد صادق نیست و شاید خودتان مجبور به نصب وایت برد باشید.

اما وایت برد را کجا باید نصب کنیم و این کار را چطور باید انجام دهیم؟

آموزش نصب تخته وایت برد

با مشکلاتی که تخته های گچی ایجاد می کرد، وایت برد یکی از لوازم آموزشی مورد نیاز هر موسسه آموزشی شده است. اما این محصول یکی از کالا هایی است که پس از خریدن آن ممکن است پشتیبانی نصب دریافت نکنید و خودتان مجبور به نصب وایت برد باشید. پس بهتر است طریقه نصب آن را هم بدانید.

وایت برد را در کجا نصب کنیم؟

تابلو وایت برد به دلایل مختلفی در خانه ها استفاده می شوند، ممکن است آنها را برای تدریس آنلاین، برنامه ریزی، درس خواندن و یا بازی کردن کودکان به کار ببریم.بنابراین محل نصب تابلو بهتراست در تیررس نگاهمان باشد. بهتر است تابلوی وایت برد را درخانه بر روی دیواری نصب کنیم که دیوار روبرویی آن نیز خالی باشد تا بتوانیم از روبرو به کل صفحه مسلط باشیم و نوشته های روی تابلو را بهتر بخوانیم.

اما اگر از وایت برد در مدرسه و کلاس استفاده می کنید، لازمست استاندارد های نصب وایت برد را هم رعایت کنید که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 1. به دلیل انعکاس نور روی وایت برد و کلا تخته کلاسی، قوانین مهمی در نصب آن وجود دارد؛ مثلا این که هرگز نور از پشت سر دانش آموزان به تخته نتابد و یا این که وایت برد را باید در جایی نصب کنید که سمت چپ پنجره قرار گیرد (به عبارتی نور از سمت چپ دانش آموزان به تخته بتابد).
 2. فاصله ی لبه ی پایین وایت برد از سطح کف‏ اتاق باید متناسب با قد دانش آموزان باشد. که معمولا برای دانش آموزان اول دبستانی هفتاد سانتی متر و برای دانش آموزان کلاس های دیگر هشتاد سانتی متر است.

نصب وایت برد

 1. نصب وایت برد نیاز به مهارت خاصی ندارد اما با توجه به ابعادی که برای وایت برد خود انتخاب کرده اید احتمالا نیاز دارید از دیگران کمک بگیرید.
 2. برای نصب وایت برد بر روی دیوار منزل یا حتی دیوار کلاس در مدرسه، ارتفاع خاصی را بر اساس استانداردها برای نصب در نظر بگیرید و با مداد آن را علامت بزنید.
 3. سپس ابعاد وایت بردی که دارید را روی دیوارعلامت زده و محل قرار گیری چهار گوشه ی وایت برد را بر روی دیوار علامت بزنید.
 4. محل قرار گرفتن میخ (رول پلاک، آویز و…) را از روی وایت برد اندازه گیری کنید (مثلا: محل نصب میخ 4 سانتیمتر از ضلع بالا و 4 سانتیمتر از ضلع جانبی وایت برد فاصله دارد) ، حالا همین مختصات را روی دیواری که علامت زده اید مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند که نقطه دقیق قرار گیری میخ یا رول پلاک را بدانید.
 5. اگر تخته وایت برد با وزن زیاد دارید، از رول پلاک استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید به دیوار میخ بزنید و وایت برد را آویزان کنید. البته در گوشه ی بعضی از انواع تابلوی وایت برد محلی برای نصب پیچ تعبیه شده که می توانید از آنجا تابلو را نصب کنید.
 6. برای اطمینان از کج نبودن وایت برد، می توانید از یک تراز استفاده کنید.

  تخته‏ سیاه باید درجای خود محکم نصب شود، به ‏طوری که هنگام نوشتن‏ جلو و عقب نرود و تکان نخورد وصداهای‏ گوش خراشی از آن شنیده نشود.

نصب تخته وایت برد پایه دار

خریدن پایه برای وایت برد به شما کمک می کند که استفاده های متنوع تری از آن داشته باشید. این پایه ها برای هر نوع وایت برد با هر سایزی قابل استفاده هستند و با کمک چرخ هایی که دارند می توانید به راحتی آن را جا به جا کنید.

نصب و سرهم کردن این پایه ها کار سختی نیست فقط کافیست مراحل گفته شده در داخل داخل کاتالوگ را دنبال کنید. یا از فروشنده نحوه نصب آن را سوال کنید. نصب و سرهم کردن این پایه ها کار سختی نیست فقط کافیست مراحل گفته شده در داخل داخل کاتالوگ را دنبال کنید. یا از فروشنده نحوه نصب آن را سوال کنید.

البته اگر باز هم شیوه نصب پایه وایت برد را نمی دانید احتمالا این کلیپ به شما کمک زیادی می کند:

مراحل نصب وایت برد پایه دار:

 1. قبل از انجام مراحل، توجه کنید که به هنگام نصب همه قطعات شیدکو، لوگوی شیدکو رو به شما باشد.
 2. اول از همه از بستن پایه های اصلی شروع می کنیم: ابتدا پیچ های آلن که روی میله چرخدار وصل شده است را باز می کنیم. سپس پایه عمودی را روی میله چرخدار، قرار داده و با پیچ به هم محکم می کنیم.
 3. برای این که دو پایه اصلی بهم متصل شوند آنها را با میله های میانی به هم وصل می کنیم. پایه را در مرحله قبلی حاضر کردیم؛ در این جا فقط کافیست دو میله میانی را به آن پیچ کنیم.
 4. همین کار را با پایه دیگر هم انجام می دهیم؛ یعنی میله میانی را به پایه وصل می کنیم.
 5. احتمالا روی میله های میانی و یا میله های عمودی، گیره های تنظیم (گیره کلمپ) را دیده باشید. این گیره ها کمک می کنند تا شما بتوانید طول میله را تغییر دهید.
  هر میله یک میله کوچکتر در درون خودش دارد که با باز کردن گیره، می توانید آن را حرکت دهید و طول میله را بیشتر کنید.

نسبت به برندی که خریداری می کنید، پایه ها قابلیت تنظیم دارند. هر چقدر کیفیت محصول بهتر باشد، بیشتر متناسب با نیاز شما قابلیت تغییر را دارد. بنابراین لازم است گیره های تنظیم طول، برای همه میله ها وجود داشته باشد.

اگر بخواهید سایز های مختلف تابلوی وایت برد را روی این پایه ها قرار دهید، فقط کافیست گیره میله میانی را باز کنید و طول آن را بیشتر کنید.

وایت برد و پایه وایت برد شیدکو

در خرید وایت برد پایه دار موارد بسیاری اهمیت دارد؛ مانند باکیفیت بودن چرخ ها، استحکام مواد به کار رفته در پایه ها برای نگه داری وایت برد و غیره. اگر می خواهید محصول با کیفیتی خریداری کنید که تا سالها برایتان کار کند حتما به سراغ برند های معتبر در این زمینه بروید.

 

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
تابلو اعلانات تابلو وایت برد تجهیزات آموزشی تخته وایت برد خرید تابلو وایت برد خرید تخته وایت برد خرید صندلی دانشجویی خرید صندلی محصلی ، صندلی دانشجویی ، صندلی دانش آموزی ، صندلی دسته دار خرید لوازم آموزشی خرید ماژیک خرید وایت برد خرید وایت برد، خرید تابلو وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد خرید وایت برد، خرید تخته وایت برد، تخته وایت برد، تابلو وایت برد، وایت برد دیواری صندلی آموزشی صندلی تاشو صندلی تاشو، خرید صندلی تاشو، صندلی باغی، صندلی حیاط، صندلی نهارخ صندلی تاشو سبک صندلی حیاط صندلی دانشجویی صندلی دسته دار صندلی سبک صندلی شیدکو صندلی طبی صندلی محصلی صندلی محصلی، صندلی دانشجویی، صندلی دسته دار، صندلی مدرسه صندلی پلاستیکی لوازم آموزشی ماژیک ماژیک وایت برد میز تحریر میز طراحی میز معماری میز مهندسی میز نقاشی میز نقشه کشی میز نور وایت برد وایت برد،تخته وایت برد، تابلو وایت برد، خرید وایت برد وایت برد، خرید وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد، وایت برد پایه دار وایت برد مغناطیسی وایت برد پایه دار وسایل آموزشی پایه تابلو وایت برد پایه تخته وایت برد پایه متحرک وایت برد

2 دیدگاه

 1. مجتبی گفت:

  سلام بعد از نصب تابلو وایت برد متوجه شدیم جای ماژیک روی اون میمونه، با کارخانه تماس گرفتیم و گفتن که باید لایه پلاستیک روی تابلو رو بکنید و بعد استفاده کنید

 2. امینی گفت:

  سلام و درود، من داخل سایت قیمت محصولات رو ندیدم، لطفا برای دریافت لیست قیمت راهنمایی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *