مشاوره و خرید 09129343342

راهنمای نصب تابلو وایت برد | نحوه نصب تابلو وایت برد | تخته وایت برد چگونه نصب می شود؟

آموزش نصب تخته وایت برد

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که محصولی خریده باشید اما شیوه نصب و راه اندازی آن را ندانید. در این صورت احتمالا با پشتیبانی شرکت سازنده تماس می گیرید و درخواست نصاب می کنید. البته این مساله خیلی در مورد وایت برد صادق نیست و شاید خودتان مجبور به نصب وایت برد باشید.

اما وایت برد را کجا باید نصب کنیم و این کار را چطور باید انجام دهیم؟

راهنمای نصب تابلو وایت برد

با مشکلاتی که تخته های گچی ایجاد می کرد، وایت برد یکی از لوازم آموزشی مورد نیاز هر موسسه آموزشی شده است. اما این محصول یکی از کالا هایی است که پس از خریدن آن ممکن است پشتیبانی نصب دریافت نکنید و خودتان مجبور به نصب وایت برد باشید. پس بهتر است طریقه نصب آن را هم بدانید.
در این راهنما سعی کردیم ابتدا به شما کمک کنیم که وایت برد را در کجا نصب کنید و سپس نصب آن روی دیوار یا پایه را بررسی کرده ایم.

وایت برد را در کجا نصب کنیم؟

ما به دلایل مختلفی از وایت برد در خانه استفاده می کنیم که بیش تر استفاده ما برای یادآوری، برنامه ریزی و شاید بازی کردن کودکان است. بنابراین بهتر است وایت برد را در جایی از خانه بگذاریم که همیشه جلوی چشممان باشد. اگر می خواهید وایت برد را در خانه استفاده کنید، دیواری انتخاب کنید که روبروی آن چیزی نباشد تا بتوانید از روبرو نوشته ها را بخوانید.

اما اگر از وایت برد در مدرسه و کلاس استفاده می کنید، لازمست استاندارد های نصب وایت برد را هم رعایت کنید که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

1.به دلیل انعکاس نور روی وایت برد و کلا تخته کلاسی، قوانین مهمی در نصب آن وجود دارد؛ مثلا این که هرگز نور از پشت سر دانش آموزان به تخته نتابد و یا این که وایت برد را باید در جایی نصب کنید که سمت چپ پنجره قرار گیرد (به عبارتی نور از سمت چپ دانش آموزان به تخته بتابد).
2.فاصله ی لبه ی پایین وایت برد از سطح کف‏ اتاق باید متناسب با قد دانش آموزان باشد. که معمولا برای دانش آموزان اول دبستانی هفتاد سانتی متر و برای دانش آموزان کلاس های دیگر هشتاد سانتی متر است.

البته می توانید با خرید وایت برد پایه دار آن را در هر اتاقی که خواستید قرار دهید.

نصب وایت برد نیاز به مهارت خاصی ندارد اما با توجه به ابعادی که برای وایت برد خود انتخاب کرده اید احتمالا نیاز دارید از دیگران کمک بگیرید.
1.برای نصب وایت برد به خصوص در مدارس، ارتفاع خاصی را برای نصب در نظر بگیرید (بر اساس استاندارد ها) و با مداد آن را علامت بزنید.
2.بعد از آن باید ابعاد وایت بردی که دارید را روی دیوار بکشید. یعنی چهار گوشه محل قرار گیری وایت برد را روی دیوار علامت بزنید.
3. محل قرار گرفتن میخ (رول پلاک، آویز و…) را روی وایت برد اندازه گیری کنید (مثلا بگویید محل نصب میخ 4 سانتیمتر از ضلع بالا و 4 سانتیمتر از ضلع جانبی وایت برد فاصله دارد) حالا همین مختصات را روی دیواری که علامت زده اید مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند که نقطه دقیق قرار گیری میخ یا رول پلاک را بدانید.
4.اگر تخته وایت برد با وزن زیاد دارید، از رول پلاک استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید به دیوار میخ بزنید و وایت برد را آویزان کنید. البته برای بعضی از وایت برد ها، در گوشه آن محلی برای نصب پیچ تعبیه شده که می توانید از آنجا تابلو را نصب کنید.
5.برای اطمینان از کج نبودن وایت برد، می توانید از یک تراز استفاده کنید.

تخته‏ سیاه باید درجای خود محکم نصب شود، به ‏طوری که هنگام نوشتن‏ جلو و عقب نرود و تکان نخورد وصداهای‏ گوش خراشی از آن شنیده نشود.

تخته وایت برد شیدکو
تابلو وایت برد شیدکو

نصب تخته وایت برد پایه دار

خریدن پایه برای وایت برد به شما کمک می کند که استفاده های متنوع تری از آن داشته باشید. این پایه ها برای هر نوع وایت برد با هر سایزی قابل استفاده هستند و با کمک چرخ هایی که دارند می توانید به راحتی آن را جا به جا کنید.
نصب و سرهم کردن این پایه ها کار سختی نیست فقط کافیست مراحل گفته شده در داخل داخل کاتالوگ را دنبال کنید. یا از فروشنده نحوه نصب آن را سوال کنید. نصب و سرهم کردن این پایه ها کار سختی نیست فقط کافیست مراحل گفته شده در داخل داخل کاتالوگ را دنبال کنید. یا از فروشنده نحوه نصب آن را سوال کنید.

البته اگر باز هم شیوه نصب پایه وایت برد را نمی دانید احتمالا این کلیپ به شما کمک زیادی می کند:

مراحل نصب وایت برد پایه دار:

قبل از انجام مراحل، توجه کنید که به هنگام نصب همه قطعات شیدکو، لوگوی شیدکو رو به شما باشد.
1.اول از همه از بستن پایه های اصلی شروع می کنیم: ابتدا پیچ های آلن که روی میله چرخدار وصل شده است را باز می کنیم. سپس پایه عمودی را روی میله چرخدار، قرار داده و با پیچ به هم محکم می کنیم.
2.برای این که دو پایه اصلی بهم متصل شوند آنها را با میله های میانی به هم وصل می کنیم. پایه را در مرحله قبلی حاضر کردیم؛ در این جا فقط کافیست دو میله میانی را به آن پیچ کنیم.
3.همین کار را با پایه دیگر هم انجام می دهیم؛ یعنی میله میانی را به پایه وصل می کنیم.
4.احتمالا روی میله های میانی و یا میله های عمودی، گیره های تنظیم (گیره کلمپ) را دیده باشید. این گیره ها کمک می کنند تا شما بتوانید طول میله را تغییر دهید.
هر میله یک میله کوچکتر در درون خودش دارد که با باز کردن گیره، می توانید آن را حرکت دهید و طول میله را بیشتر کنید.
بسته به برندی که خریداری می کنید، پایه ها قابلیت تنظیم دارند، هر چقدر کیفیت محصول بهتر باشد، بیشتر قابلیت تغییر، متناسب با نیاز شما را دارد. بنابراین لازمست گیره های تنظیم طول، برای همه میله ها وجود داشته باشد.
اگر بخواهید سایز های مختلف تابلوی وایت برد را روی این پایه ها قرار دهید، فقط کافیست گیره میله میانی را باز کنید و طول آن را بیشتر کنید.

وایت برد و پایه وایت برد شیدکو

در خرید وایت برد پایه دار موارد بسیاری اهمیت دارد؛ مانند باکیفیت بودن چرخ ها، استحکام مواد به کار رفته در پایه ها برای نگه داری وایت برد و غیره. اگر می خواهید محصول با کیفیتی خریداری کنید که تا سالها برایتان کار کند حتما به سراغ برند های معتبر در این زمینه بروید.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

  1. امید گفت:

    تابلو وایت برد شیدکو بسیار با کیفیت و مرغوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader