مشاوره و خرید 09129343342

با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویژگی های صندلی مناسب برای باغ و حیاط

حتما می دانید که مبلمان باغ، معمولا در معرض گرد و خاک و عوامل جوی زیادی قرار می‌گیرد. بنابراین خیلی مهم است که مبلمانی که برای نشستن و استراحت در باغ و حیاط خانه‌تان می‌خرید حتما مقاومت کافی در برابر این شرایط را داشته باشد. در این مقاله صندلی مناسب برای حیاط و باغ را با توجه به تاثیر عوامل مختلف، بررسی کرده‌ایم. شما را دعوت می‌کنیم که این مقاله را که حاصل دهها سال تجربه ما، در تولید صندلی مناسب می‌باشد تا آخر بخوانید. و ما را از نظراتتان بهره مند کنید.

فهرست مطالب

صندلی تاشو سبک و راحت

چه صندلی برای باغ و حیاط مناسب است؟

بهترین اوقات ما، زمانیست که با هم می‌گذرانیم. مهم نیست کجا باشیم؛ در دورهمی‌های باغ یا حتی گوشه حیاط خانه مان، همیشه دوست داریم کنار هم بنشینیم و از حرف زدن با همدیگر لذت ببریم. یکی از وسایلی که دورهمی‌های ما را شیرین‌تر می‌کند، مبلمانی است که بتوانیم ساعتها از نشستن احساس بدی نداشته باشیم و از همراهی با همدیگر لذت ببریم. یکی از مناسب‌ترین انواع مبلمان برای حیاط، صندلی تاشو است. صندلی تاشو از نظر جنس، انواع مختلفی دارد مانند صندلی تاشو فلزی و صندلی تاشو پلاستیکی

در این مقاله می‌خواهیم به صندلی تاشو مناسب برای حیاط و باغ بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

1.عوامل تاثیرگذار در عمر صندلی
  •تابش مستمر خورشید
  •گرد و خاک
  •باد و باران
2.استاندارد صندلی
3.صندلی تاشو شیدکو

عوامل تاثیرگذار در عمر صندلی

همانطور که می‌دانید صندلی باغ و حیاط اکثر اوقات، در فضای باز قرار دارد و عوامل مختلفی عمر آن را تهدید می‌کند. بنابراین برای خرید صندلی مناسب حیاط، اول از همه باید پاسخ این سوال را بدانیم: زمانی که ما در خانه زیر سقف هستیم، صندلی با چه تهدیداتی رو به رو می شود؟!

تابش مستمر خورشید

کشور ما ایران، اقلیمی عمدتا گرم و خشک دارد و تابش شدید خورشید در اکثر مناطق ایران، امری طبیعی است. به اجسامی که مدتی در معرض آفتاب بوده اند، دقت کنید. الیاف پارچه‌هایی مانند روکش ماشین یا سایه‌بان پس از مدتی از بین می‌روند و پوسیده می‌شوند.

صندلی تاشو فلزی برای باغ مناسب نیست!

فلزات هم در معرض آفتاب، رنگ روی خود را از دست می‌دهند و ممکن است در برابر هوا زنگ بزنند. بنابراین استفاده از صندلی فلزی یا صندلی تاشو فلزی با توجه به این شرایط، چندان مطلوب نیست.

صندلی تاشو پلاستیکی

البته صندلی پارچه‌ای هم در این وضعیت شانسی ندارد. همانطور که گفتیم، پارچه به راحتی در معرض آفتاب از بین می‌رود و زیبایی و کیفیتش را از دست می‌دهد. در مقابل صندلی تاشو پلاستیکی قرار دارد. به طور کلی صندلی پلاستیکی، به دلیل مواد سازنده‌اش، مقاومت بیشتری در برابر آفتاب دارد و به راحتی خراب نمی‌شود.
در ضمن صندلی تاشو به شما این امکان را می‌دهد که آنرا پس از استفاده جمع کنید و داخل خانه بگذارید. که در این صورت، دیگر در برابر آفتاب قرار نمی‌گیرد و پوسیده نمی‌شود.

توصیه: به شما توصیه می‌کنیم هر نوع صندلی‌ را به مدت طولانی در برابر خورشید قرار ندهید. زیرا اشعه طولانی مدت خورشید، باعث کاهش طول عمر و رنگ پریدگی صندلی شما می‌شود.

گرد و خاک

به جز تابش خورشید، عوامل مهم دیگری نیز در طول عمر صندلی باغ تاثیر دارند. کشور ایران بیابان‌های زیادی دارد و در اکثر مناطق، نشستن گرد و خاک روی اجسام امری طبیعی است. حتی در مناطق سیستان و بلوچستان این گرد و خاک، به طوفان شن تبدیل شده و باعث مزاحمت مردم آن نواحی می‌شود.

اگر می‌خواهید زحمت تمیز کردن روزانه صندلی حیاط را نکشید، حتما از مبلمانی استفاده کنید که گرد و خاک را به خود نگیرد و در معرض این ذرات، از بین نرود.

اگر بخواهید از مبلمان پارچه‌ای در حیاط خانه استفاده کنید، دائما مجبورید آنرا به داخل و خارج از خانه ببرید. زیرا در غیر این صورت، گرد و خاک داخل ذرات پنبه مبل می‌شود. تصور کنید هربار که روی صندلی می‌نشینید، خاک داخل آن، به هوا بلند می‌شود. باور کنید دلتان نمی‌خواد از این مبل برای نشستن استفاده کنید!
چاره کار این است که:
1.از مبلمان پارچه‌ای زمانی استفاده کنید که سایه‌بان داشته باشید.
2.حتما برای مبلی که در حیاط می‌گذارید روکش پلاستیکی مناسبی تهیه کنید.
در مواقعی که فقط دوست دارید هوا بخورید و دورهمی بگیرید داشتن یک صندلی متحرک و سبک انتخاب بهتری است. تا مبل پارچه‌ای سنگین که عمر چندانی هم ندارد.

باد و باران

اگر شما هم حوصله بردن و آوردن صندلی را از خانه به حیاط و بالعکس ندارید به این قسمت توجه ویژه کنید. با عوض شدن فصلها و آمدن فصول سرد، رفتارهای ما هم تغییر می‌کند و دیگر مثل تابستان دوست نداریم مدتها با لباس سبک بیرون بنشینیم. بنابراین نشستن در حیاط را به ساعت‌های خاصی مثل اول صبح یا گاهی بعد از ظهر محدود می‌کنیم. این می‌شود که صندلی همیشه بیرون می‌ماند، اما باید توجه کنیم که باد و باران ممکن است به آن آسیب برساند.
اول از همه به شما توصیه می‌کنیم که این صندلی‌ها را زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، به داخل خانه ببرید. برای این کار، حتما در انتخاب صندلی توجه کنید زیرا صندلی‌های بیش از حد سنگین، شما را برای حمل کردن به دردسر می‌اندازند.

بهتر است صندلی تاشو سبک خریداری کنید که زحمت جا‌به‌جا کردن صندلی‌های سنگین را نداشته باشید. و از طرفی مجبور نباشید صندلی‌های بزرگ و جاگیر را در فصل سرد، داخل خانه نگه داری کنید.

انتخاب صندلی تاشو مناسب

صندلی‌ای که انتخاب می‌کنید حتما باید جنس مقاومی داشته باشد. صندلی تاشو فلزی، در معرض رطوبت هوا و باران به راحتی پوسیده می‌شود و از بین می‌رود. پس حتما سعی کنید صندلی پلاستیکی یا صندلی فلزی ضد آب، خریداری کنید که عمر طولانی‌تری نسبت به بقیه صندلی‌ها داشته باشد.
تا این جا بررسی کردیم که چه عواملی بر طول عمر صندلی حیاط و باغ، تاثیر می‌گذارد و با توجه به این عوامل، صندلی مورد نیاز را بررسی کردیم. اما بهتر است قبل از نتیجه گیری نهایی، به سراغ استاندارد‌های صندلی هم برویم تا ببینیم چه صندلی‌ مناسب بدن انسان است.

استاندارد صندلی

لذت بردن از همراهی با خانواده و نشستن دور هم، نیاز به صندلی مناسب هم دارد. صندلی باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که شما حتی از نشستن طولانی مدت هم اذیت نشوید. اگر چه بهتر است هر 25 دقیقه یکبار، از جای خود بلند شوید و کمی راه بروید.
در تولید اکثر صندلی‌ها، استاندارد مناسب رعایت نمی‌شود و همین موضوع، مشکلاتی مانند کمردرد و پادرد و درد‌های سیاتیکی ایجاد می‌کند. اما برخی از صندلی‌ها هم با اصول ارگونومی ساخته می‌شوند. ارگونومی، اصولی در طراحی صنعتی است. بر اساس اصول ارگونومی، وسایلی که انسان با آن سر و کار دارد، باید به گونه ای ساخته شوند که کاربر در استفاده از آن، احساس راحتی کند.

در ارگونومی، به فیزیک بدن انسان و سلامتی او اهمیت داده می‌شود. برای مثال صندلی ارگونومیک، صندلی‌ است که اصول ارگونومی در آن رعایت شده باشد. برای ساخت این صندلی‌ها از اندازه‌گیری دقیق و آزمایشات مربوط به حالت نشستن انسان، استفاده شده است تا نشستن بر صندلی برای انسان راحت باشد.

پس توجه کنید صندلی‌ خریداری کنید که اصول ارگونومی در آن رعایت شده باشد و حداقل این ویژگی‌ها را داشته باشد:
  1. ارتفاع مناسب برای نشستن داشته باشد؛ به طوری که زانو، همسطح با ران و باسن قرار بگیرد. اگر غیر از این باشد به کمر و زانوی شما فشار وارد می‌شود و در طولانی مدت دچار آسیب‌های زانو خواهید شد.
  2. پشتی صندلی، ارتفاع مناسبی داشته باشد به طوری که حداقل تا زیر شانه‌های شما را پوشش دهد.
  3. کف صندلی عرض مناسب داشته باشد؛ می‌شود گفت اولین چیزی که باعث می‌شود بتوانیم بر صندلی بنشینیم، این است که عرضش بیش از حد کم نباشد. اگر عرض صندلی کم باشد امکان جا‌به‌جایی را از ما می‌گیرد و مطمئنا بعد از چند دقیقه از آن صندلی بلند می‌شویم. راحتترین راه برای بررسی عرض مناسب این است که صندلی را امتحان کنید.
  4. عمق کف صندلی: عمق کف صندلی، یعنی فاصله پشتی صندلی تا جلوی آن. عمق صندلی باید طوری باشد که در صندلی قرار بگیریم. صندلی‌ای که عمق کم داشته باشد به شما احساس افتادن می‌دهد. ناچارا شما هم به جای بارها افتادن، یکبار برای همیشه از روی صندلی بلند می‌شوید! پس یادتان باشد که این مورد را هم حتما در فروشگاه امتحان کنید.
  5. جنس صندلی: دقت کرده‌اید نشستن بر بعضی صندلی‌ها طاقت فرساست؟ سطح بیش از حد سفت که به کمر فشار می‌آورد. یا صندلی‌های چرمی که در تابستان آزاردهنده هستند. اگر می‌خواهید برای باغ صندلی انتخاب کنید حتما صندلی‌ای انتخاب کنید که برای تمام فصول مناسب باشد و سطحی منعطف داشته باشد.
تا این جا حتما متوجه شده‌اید که خرید صندلی باغ و حیاط، کار چندان راحتی هم نیست. باید شرایط جوی و باد و باران را در نظر بگیرید و به راحتی خودتان هم فکر کنید.

کارخانه شیدکو دهها سال است که در زمینه تولید صندلی دانشجویی، صندلی راحتی و تاشو و انواع مختلف صندلی فعالیت دارد. کارشناسان تحقیق و توسعه شرکت شیدکو، با در دستور کار داشتن، پیشنهادات مشتریان در زمینه بهبود محصولات، هر ساله این محصولات را توسعه داده و همیشه درصدد رضایت مشتریان هستند.

توسعه ما به شما، برای خرید صندلی باغ و حیاط استفاده از صندلی تاشو شیدکو است که تمام ویژگی‌های یک صندلی مناسب را داراست و در نوع خود بهترین می‌باشد.
با توجه به مواردی که برای خرید صندلی مناسب برای باغ و حیاط گفتیم، شما را دعوت می‌کنیم تا ویژگی‌های صندلی تاشو شیدکو را ببینید و آنرا با نمونه‌های دیگر مقایسه کنید.

مقاومت در برابر عوامل جوی

تاشو بودن، مقاومت زیاد در برابر شرایط جوی و بسیاری ویژگی‌های دیگر، صندلی تاشو شیدکو را بهترین انتخاب برای مبلمان فضای آزاد کرده است. صندلی تاشو شیدکو از پلاستیک مقاوم ساخته شده و حتی در برابر تابش و گرد و خاک، عمری طولانی دارد. این صندلی، از پلاستیک ضد آب ساخته شده است که در صورت خیس شدن به آن آسیبی نمی رساند. همچنین ساختار مشبک این صندلی، باعث می‌شود که پس از خیس شدن به سرعت خشک شود.

طراحی ارگونومیک

صندلی تاشو شیدکو، بر اساس فیزیک بدن انسان طراحی شده است. زاویه صندلی بر اساس زاویه نشستن انسان یعنی 110 درجه می‌باشد. سطح کف و پشتی این صندلی از پلاستیک فشرده و مشبک ساخته شده که به آن خاصیت ارتجاعی می‌دهد. این سطوح مشبک با وارد شدن فشار یا نشستن، تغییر حالت می‌دهد و وزن بدن را به پایه‌های صندلی منتقل می‌کند. این ویژگی صندلی تاشو شیدکو، کمک حال کسانی است که کمردرد دارند یا به دلیل وزن زیاد، نمی توانند هر صندلی‌ای انتخاب کنند.

سبک و قابل حمل بودن

یکی از ویژگی‌های محبوب صندلی تاشو شیدکو، برای خریداران، سبک بودن و قابل حمل بودن آن است. شما به راحتی می‌توانید تعداد زیادی از این صندلی را در انبار خانه نگه‌داری کنید و به هنگام دورهمی‌ها آن را به حیاط یا باغ بیاورید. تاشو بودن و سبکی صندلی تاشو شیدکو، این امکان را به شما می‌دهد که صندلی را به راحتی جا‌به‌جا کنید و در گردش‌ها همراه با خود ببرید.

مقاومت و استحکام بالا

صندلی تاشو شیدکو، مقاومت زیادی دارد و بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند تا مدتی طولانی از این محصول استفاده کنند. کیفیت مواد اولیه و خاصیت ارتجاعی صندلی تاشو شیدکو به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به راحتی روی آن بایستید و یا حتی وسایل سنگین بگذارید.

کم جا بودن صندلی

در هر جایی که هستید چه در فضای باز و چه در خانه، می‌توانید این صندلی تاشو را در محیط‌های مختلف قرار دهید. برای رفتن به گردش و تفریح، نگران بردن صندلی مناسب با خود نباشید. زیرا به آسانی می‌توانید صندلی تاشو شیدکو را در صندوق ماشین، جاسازی کنید و در سفر از بودن کنار دوستان و خانواده خود، لذت ببرید.

کاربرد‌های گسترده

اگر می‌خواهید از صندلی، استفاده‌های گوناگونی داشته باشید و از یک محصول در خانه، حیاط و حتی در ادارات استفاده کنید، صندلی تاشو شیدکو بهترین انتخاب برای شماست. با انتخاب صندلی تاشو شیدکو می‌توانید با هزینه کمتر، تمام این استفاده‌ها را از یک صندلی ببرید.

مطالب مرتبط