در صورت نیاز با کارشناسان شیدکو تماس بگیرید: 09129343342

5 نکته طلایی که عمر وایت برد خود را سه برابر می کند

فهرست مطالب

چگونه تابلو وایت برد شفاف تری داشته باشیم؟

تابلو وایت برد یکی از پرکاربردترین محصولات آموزشی در دانشگاه ها، مدارس ، سازمان ها و.. میباشد .امروزه استفاده از تابلو وایت برد فراگیر شده و تقریبا داخل هر خانه یک وایت برد و ماژیک وجود دارد که با استفاده از آن نکات کوچک را به خودمان یادآوری کنیم.

نگهداری از تابلو وایت برد

احتمالا شما هم به این فکر کرده اید که برای نگهداری از وایت برد خود چه نکاتی را رعایت کنید تا عمر مفید آن را افزایش دهید. نگهداری درست و اصولی، باعث کاهش هزینه هایی مثل خرید مجدد یک محصول می شوند.
ابتدا بخاطر داشته باشید که موقع خرید وایت برد باید نکاتی را رعایت کنید. جنس ورق وایت برد ویژگی مهمی است که باید به آن توجه شود ورق وایت برد باید صاف، سیقلی و بدون حفره باشد تا جوهر ماژیک درون آن نفوذ نکند. قسمت پشتی وایت برد فلزی باشد تا در برابر رطوبت مقاومت کافی را داشته باشد. و در آخر این نکته را به خاطر داشته باشید که وایت برد شما به خوبی بسته بندی شده و نصب آسانی داشته باشد.

شیدکو

شیدکو یکی از بهترین تولیدکنندگان وایت برد کشور است که همیشه آموزش های لازم را در جهت حفظ و نگهداری وایت برد به مشتریان خود ارائه کرده. حالا در این صفحه هم نکات مهمی را باهم مرور میکنیم.

نکته اول:

از ماژیک های باکیفیت استفاده کنید. مواد اسیدی جوهر ماژیک نامرغوب به مرور زمان، با حل کردن لایه رنگ روی وایت برد باعث کدر شدن صفحه وایت برد میشود. پیشنهاد میکنیم از ماژیک ایرانی با جوهر ساخت آلمان استفاده کنید علاوه بر آن قدرت پاک شوندگی ماژیک را هم مدنظر قرار دهید. همیشه بعد از استفاده از ماژیک اجازه دهید که جوهر آن خشک شود، سپس آن را پاک کنید ، این کار از پخش شدن جوهر و ایجاد لک جلوگیری میکند.

نکته دوم:

به مدت زمان ماندن نوشته روی صفحه وایت برد توجه کنید. هیچ گاه مطالب نوشته شده بر روی صفحه وایت برد را به مدت طولانی و بیش از یک هفته رها نکنید، وقتی نوشته ها به مدت زیادی روی صفحه باقی بمانند به راحتی پاک نمیشوند و اثر میگذارند.

نکته سوم:

از تخته پاک کن خوب استفاده کنید. توجه کنید که رویه ی تخته پاک کن نرم و نمدی باشد و هر سه ماه یک بار و قبل از اشباع شدن با جوهر ماژیک آن را عوض کنید. در صورت در دسترس نبودن تخته پاک کن از دستمال کاغذی لطیف استقاده کنید ، چرا که سطح زبر و خشن باعث ایجاد خش روی صفحه وایت برد شده و از عمر آن می کاهد.

نکته چهارم:

گرد و غبار محیط که روی سطح وایت برد نشسته است با جوهر ماژیک ترکیب میشود و بعد از چندین بار استفاده لایه ای چرب و کثیف روی وایت برد باقی میگذارد و با تخته پاک کن تمیز نمیشود. برای رفع تیرگی سطح ،باید از اسپری پاک کننده وایت برد استفاده شود.

نکته پنجم:

از الکل ، تینر و … برای تمیز کردن صفحه ی وایت برد استفاده نکنید این مواد باعث آسیب به ورق وایت برد میشود، چرا که این مواد حلال رنگ بوده و رنگ رویه ی وایت برد را از بین میبرند.

در صورت رعایت نکات ذکر شده وایت برد شما تا مدت زمان زیادی سالم و قابل استفاده میباشد و نیاز به تعمیر یا تعویض آن نیست. برای اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فروش یا خدمات پس از فروش کارخانه شیدکو تماس حاصل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *