9 نکته در خرید وایت برد که کسی نمی داند

فهرست مطالب

خرید بهترین تخته وایت برد

تا قبل از آمدن تابلو های تا قبل از آمدن تابلو های وایت برد
، تدریس با تخته های گچی سختی های زیادی داشت. از شکایت پاک کردن تخته و ورود ذرات گچ به ریه گرفته، تا حساسیت زایی گچ برای پوست. همه این ها باعث شد تا مصرف کنندگان این تخته ها دنبال جایگزینی برای آن باشند.

با آمدن تخته وایت برد استفاده از آن نیز تنوع زیادی پیدا کرده است و نه تنها در فضا های آموزشی، بلکه در فضاهای اداری هم کاربرد گسترده ای دارند.

اما همه انواع این وایت برد ها با کیفیت نیستند و گاهاً پیش می آید که معلمان به کار کردن با همان تخته های گچی بازمیگردند. حال باید دید:

1.سطح صاف و یکنواخت

تخته وایت برد هایی که با کیفیت خوبی تولید می شوند، سطح صاف و صیقلی دارند. برای این که بتوان با ماژیک به راحتی و بدون اعوجاج روی وایت برد نوشت؛ لازم است تا سطح آن یکدست باشد در این صورت است که اثر ماژیک بر روی آن باقی نمی ماند و به درون لایه سطحی نفوذ نمی کند.
برای تولید چنین وایت برد هایی، جنس تخته، نوع و ضخامت لایه رنگ پوششی و کیفیت آن ها مورد توجه قرار می گیرد.

2.کیفیت رنگ پوششی سطح

در وایت برد هایی که رنگ پوششی آن کم کیفیت است، جوهر ماژیک به سختی از روی آن پاک می شود، به خصوص در مورد رنگ هایی مثل قرمز و یا نوشته های زیاد با رنگ آبی.
البته باید گفت که کیفیت ماژیک وایت برد هم در این موضوع بی تاثیر نیست که در مقاله: راهنمای خرید ماژیک وایت برد، به آن پرداخته ایم. (لینک داخلی)
اثر ماژیکی که برای مدت طولانی روی وایت برد مانده است، نباید با سختی بسیار پاک شود. فقط کافیست با یک دستمال نرم و کمی مرطوب آن را از روی تخته پاک کنید.
اگر متوجه شدید ذرات ماژیک به راحتی پاک نمی شود، این یکی از دلایل کم کیفیت بودن وایت برد شماست. رنگ پوششی باکیفیت باعث می شود دوام وایت برد بیشتر شده و تا سالهای طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.

"توجه کنید که هیچگاه دستمال خیس را روی تخته وایت برد نکشید زیرا باعث کاهش عمر آن و برآمدگی سطح می شود"

3.یکنواختی رنگ سطح

تا قبل از آمدن تابلو های وایت برد، تدریس با تخته های گچی سختی های زیادی داشت. از شکایت پاک کردن تخته و ورود ذرات گچ به ریه گرفته، تا حساسیت زایی گچ برای پوست. همه این ها باعث شد تا مصرف کنندگان این تخته ها دنبال جایگزینی برای آن باشند.

جوهر ماژیک، خاصیت اسیدی دارد، هر چه کیفیت ماژیک ها پایین تر باشد، میزان اسیدی بودن جوهر افزایش پیدا می کند. به همین دلیل لازم است تا رنگ پوششی، علاوه بر کیفیت، یکنواخت نیز باشد تا اسید ماژیک به داخل وایت برد نفوذ نکند.

4. جنس تخته وایت برد

دو ماده اصلی برای ساخت تخته وایت برد ملامین و استیل هستند. وایت برد های ملامینی از پلاستیک سخت ساخته شده است. با استفاده مکرر از این تخته ها، سطح نوشتن، شروع به فرسایش می کند و رد نوشته های قبلی باقی مانده و پاک نمی شود.
وایت برد های استیل، دوام بیش تری داشته و البته گران تر هستند. این تخته ها به راحتی خراشیده نمی شوند و به دلیل تخلخل بسیار کم، نیاز به تمیز کردن کمتری دارند.

"اگر قصد استفاده مکرر از وایت برد خود را دارید بهتر است از وایت برد های استیل استفاده کنید."

5.چهارچوب محکم

چهارچوب تخته وایت برد روکش و تخته چوبی زیر آن را به خوبی در کنار همدیگر نگه می دارد و مانع بلند شدن روکش و یا نفوذ رطوبت به زیر لایه پوششی می شود.

شاید تا به حال دیده باشید که با از بین رفتن چهارچوب تخته، لایه پوششی سفید از تخته پشتی جدا شده و کم کم کنده می شود.

در این صورت دیگر عمر وایت برد شما به پایان رسیده!

اما چاره چیست؟

باید در هنگام خرید وایت برد، توجه داشته باشید که محصول، گوشه های ضد ضربه و چهارچوب فلزی مستحکمی داشته باشد تا حتی در هنگام افتادن نیز چهارچوب نشکسته و تخته وایت برد سالم باقی بماند.

6.حمل و نقل راحت

فرقی نمی کند تابلوی پایه دار می خرید یا تابلوی ثابت، تابلوی شما باید سبک و قابل حمل باشد. شاید این موضوع را به هنگام حرکت تابلو های پایه داری که چرخ های سختی دارند درک کرده باشید.
بنابراین وایت برد های متحرک باید چرخ های محکم و روانی داشته باشند و وایت برد های ثابت هم از نظر وزنی و سهولت حمل و نقل، مناسب باشند.

7.طراحی بر اساس ارگونومی

ارگونومی؛ کلمه ای است که این روزها خیلی زیاد به گوشمان خورده است اما شاید هنوز معنای آن را درست ندانیم:

“ارگونومی به معنای طراحی متناسب با رفتار ها و نیاز های انسان است”

در مورد تخته وایت برد، مواردی مانند:

  • تنظیم ارتفاع متناسب با قد کاربر و دید بیننده
  • محل گذاشتن ماژیک و تخته پاک کن
  • سبک و قابل حمل بودن
  • عدم انعکاس نور روی سطح

اهمیت زیادی دارد که باید در هنگام خرید وایت برد آن ها را بررسی کنید.

مثلا برای این که به راحتی روی صندلی ای بنشینید لازم است تا ارتفاع آن متناسب با بدن شما باشد و یا سطح زیر آن باعث نشود تا در طولانی مدت کمر درد بگیرید. (نمایش صندلی تاشو شیدکو در پایین به عنوان محصولات و یا مطلب مرتبط)

"باید اشاره کرد که خاصیت مغناطیسی واجب نیست اما یک ویژگی بسیار خوب برای وایت برد محسوب می شود که بازی کودکان با آن را لذت بخش می کند"

9.کاربرد های متنوع وایت برد

از نکات مثبت یک تخته وایت برد خوب این است که می توان آن را در هر مکانی استفاده کرد.
در طول سالها احتمالا نیاز های مختلفی به تخته وایت برد خواهید داشت؛ بنابراین بهتر است وایت بردی که خریداری می کنید، انعطاف پذیری زیادی داشته باشد و بشود از آن در محیط های گوناگون بهره برد.
لینک داخلی کاربرد های وایت برد شیدکو

تخته وایت برد
از وسایل لازم برای هر آموزشگاه، دفتر و حتی هر خانه ایست. اما با خرید محصول بد ترجیح می دهید روی همان تخته گچی بنویسید!
پس حتما ویژگی های بالا را به خاطر داشته باشید و در هنگام خرید وایت برد، انواع آن را با هم مقایسه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *