در صورت نیاز با کارشناسان شیدکو تماس بگیرید: 09129343342

چگونه یک وایت برد در خانه داشته باشیم؟

فهرست مطالب

استفاده ازتابلو وایت برد در خانه

برای یادداشت کردن کار های روزانه، نوشتن لیست خرید یا حتی جملات انگیزشی، نیاز به وسیله ای مانند تخته وایت برد داریم. اما آیا همه ما در خانه یا محل کار یک تخته وایت برد داریم؟ البته راه های خلاقانه تری هم به جای خرید وایت برد وجود دارد؛ مانند ساخت یک وایت برد در خانه

در این مقاله به راه های مختلف ساخت وایت برد خانگی پرداختیم و سعی کردیم از آسان ترین راه ها مانند استفاده از آینه تا پیچیده ترین آن ها را بررسی کنیم.

نحوه ساخت و استفاده از وایت برد در خانه | چطور وایت برد خانگی بسازم؟

احتمالا برایتان پیش آمده است که بخواهید برنامه روزانه تان را روی چیزی بنویسید تا همیشه جلوی چشم داشته باشید. شاید هم اهداف طولانی مدت و جملات انگیزشی و یا حتی یک لیست خرید.
قطعا یکی از وسایلی که در این شرایط به شما کمک می کند، وایت برد است. اما همیشه لازم نیست از قبل یک وایت برد شیک و تمیز خریده باشید. گاهی حتی با یک متر شیشه هم می توانید وایت برد دلخواهتان را درست کنید.

اما چطور می توان در خانه وایت برد قابل استفاده ساخت؟

اول از همه به این فکر کنید که چقدر می خواهید برای وایت برد دست ساز خودتان هزینه کنید زیرا می توانید وایت برد خانگی بسیار ساده یا انواع پیشرفته آن را بسازید. برای این کار، ما به شما چند راه پیشنهاد می دهیم:

وایت برد آینه ای

آینه یکی از لوازمی است که در همه خانه ها پیدا می شود. آینه ها در ابعاد مختلفی هستند مانند آینه های قدی، آینه کوچک و موارد دیگر.
هر روز که از خواب بیدار می شوید تا به سرکار، مدرسه یا دانشگاه بروید، احتمالا اولین و آخرین کاری که در خانه انجام می دهید، قرار گرفتن در برابر آینه است تا از ظاهر خودتان مطمئن شوید.

پس احتمالا نوشتن برنامه ها روی آینه، راه حل خوبی باشد. مخصوصا که هر بار با دیدن این برنامه ها، خود را هم در آینه می بینید و به خودتان یادآوری می کنید.
پس اگر در خانه خود یک آینه دارید، با هر سایزی که هست، این بار، یک ماژیک وایت برد بردارید و افکاری که به ذهنتان می رسد را روی آن یادداشت کنید، برنامه، ایده و هر چیزی را می توانید با یادداشت کردن روی آینه به خاطر بسپارید و در ذهن خودتان گسترش دهید

وایت برد خانگی با شیشه

گاهی با تمام شدن ساخت و ساز و تعمیرات خانه، وسایلی باقی می ماند که دقیقا نمی دانیم کجا و کی به کارمان خواهد آمد؛ جام شیشه هم یکی از این وسایل است.
ممکن است قطعه ای شیشه را برای پنجره و یا روی میز خریداری کرده باشید که اکنون دیگر کاربردی ندارد، اما این وسیله دیگر چه استفاده ای برایمان دارد؟
بهتر نیست آن را دور بریزیم؟
پاسخ این جاست:
می توانید با آن وایت برد خانگی درست کنید!

از ویژگی های مثبت ساختن وسایل خانگی، استفاده از دورریختنی هاست. برای تبدیل کردن شیشه به وایت برد نیاز دارید یک طرف شیشه را سفید کنید تا نوشته های روی طرف دیگر خوانا باشد. برای این کار راه حل های بسیاری وجود دارد که در زیر به چند تا از آنها اشاره کردیم:

راه اول: رنگ کردن یک سمت شیشه:

اول از همه، با رنگ زدن یکنواخت یک سمت شیشه، می توانید آن را سفید کنید. البته مشکل این روش این است که این رنگ برای همیشه باقی خواهد ماند و شما دیگر نمی توانید از شیشه به عنوان شیشه ای شفاف استفاده کنید.

راه دوم: چسباندن کاغذ و مقوا:

در راه دوم شما می توانید با چسباندن ورق کاغذ یا مقوا در ابعاد مختلف به پشت این جام شیشه ای، یک وایت برد بسازید. برای مثال اگر شیشه شما ابعاد حدودا یک متری دارد کافیست کاغذ A2 و یا کاغذ های 100*70 (که می توانید از بازار نوشت افزار تهیه کنید)، را به یک سمت آن بچسبانید.

ایده: کاغذ های خاص را فراموش نکنید!

کاغذ های رنگی و یا کاغذ هایی با الیاف خاص، طرح زیبایی به وایت برد خانگی شما می دهد. مثلا نوشتن یا طراحی روی پس زمینه ” کاغذ پارس قهوه ای رنگ” حس قدیمی بودن را القا می کند.

راه سوم: استفاده از فوم یا فوم برد: فوم یک ماده آلی و شبیه به اسفنج فشرده است که خاصیت ارتجاعی ندارد (تقریباً مانند ورق های یونولیت). فوم برد، همان فوم است که دو ورقه مقوای نازک، با فشار به دو طرف آن چسبانده اند.

این دو وسیله یکی از اساسی ترین لوازم برای ساخت ماکت و نمونه های کوچک است که البته پیدا کردن آن در بازار کار راحتیست. کافیست به لوازم معماری فروشی ها سری بزنید و بگویید فوم یا فوم برد می خواهید تا فروشنده رنگ های مختلفی از آنها را به شما نشان دهد.

نکته مثبت در مورد فوم برد این است که مقاومت بیشتری نسبت به کاغذ دارد بنابراین وایت برد خانگی شما دوام و زیبایی بیشتری خواهد داشت. پس از آن، فقط کافیست تا فوم یا فوم بردتان را به پشت شیشه چسبانده و از طرف دیگر به عنوان وایت برد استفاده کنید.

نکته مهم: اگر می خواهید با فوم (یا فوم برد) کار کنید حتما یادتان باشد که چسب فوم تهیه کنید. زیرا چسب های معمولی حلال فوم هستند و باعث خوردگی آن شما می شوند.

وایت برد خانگی با کارتن

یکی از در دسترس ترین وسایل که همه جا پیدا می شود، کارتن های بسته بندی است. می توانید از مغازه های محله تان بخواهید، باقی مانده کارتن های بسته بندی شان را به شما بدهند یا این که خیلی ساده به بازار بروید و بگویید “مقوای کارتن” می خواهید.

این مقواها بر عکس فوم برد، قیمت ارزانی دارند. و اگر رنگ سفید آن را تهیه کنید دیگر نیازی به رنگ کردن نیست. برای ساختن وایت برد خانگی با مقوای کارتن، دو راه دارید می توانید به روش قبلی مقوا را به شیشه بچسبانید و یا این که از خود آن برای ساخت وایت برد استفاده کنید. که ما روش دوم را توضیح می دهیم:
برای انجام این کار به یک برگ مقوا کارتن، ترجیحا ابعاد 100*70 نیاز دارید به همراه ورق پلکسی.

پلکسی همان تلق شفاف است که شکل نازک آن را برای کاردستی ها استفاده می کردیم با این تفاوت که پلکسی ضخامت و وضوح بیشتری دارد. بهتر است برای وایت برد خانگی از پلکسی نیم میلیمتری که مقاومت بیشتری دارد، استفاده کنید.

برای ساختن وایت برد باید ابتدا کارتن را برش داده و برای آویزان کردن، دو حلقه به پشت آن وصل کنید، سپس پلکسی را با چسب چوب یا پیچ مخصوص پلکسی به مقوا کارتن پیچ کنید. حالا به راحتی می توانید با ماژیک وایت برد روی پلکسی بنویسید.

وایت برد خانگی با کارتن پلاست

حتی اگر اسم کارتن پلاست را نشنیده باشید، قطعا آن را دیده اید. کارتن پلاست همانند مقوای کارتن است اما با جنس پلاستیکی که در عین سبکی مقاومت بالایی هم دارد. کارتن پلاست برای ساخت وایت برد خانگی انتخاب بهتریست زیرا که مقاومت بیشتری داشته، ضد آب است و رنگ سفید آن طبیعی و یکدست می باشد.
اگر می خواهید از کارتن پلاست استفاده کنید کافیست مراحلی که برای مقوای کارتن دنبال کردید را در این جا هم استفاده کنید.

مرحله آخر زیباسازی وایت برد خانگی

همانطور که گفتیم شما می توانید وایت برد خودتان را با استفاده از صفحات رنگی مختلف تزئین کنید. و یا برای آن با چوب و فلز، قاب درست کنید.
بهترین راه برای جذاب کردن این وایت برد برای کودکان، ایجاد طرح های مختلف روی قاب آن است که می توانید با استفاده از گواش این طرح ها را روی چوب نئوپان یا تخته سه لایه پیاده کنید. اگر هم از چوب زیبایی برای ساخت قاب استفاده نکرده اید؛ فقط کافیست یک لایه چوب بالسا را با چسب چوب روی لایه قبلی بچسبانید.
به نظر شما چه راه های دیگری برای زیباسازی وایت برد خانگی وجود دارد؟

کلام آخر

البته که برای استفاده های مختلف هیچ چیز جای وایت برد کارخانه ای را نمی گیرد زیرا آنها عمر طولانی تر، کیفیت بهتر و استحکام بیشتری دارند که در نمونه های خانگی وجود ندارد.
اگر فکر می کنید خرید وایت برد، خرج روی دستتان می گذارد؛ باید بگوییم که در اشتباه هستید. انواع وایت برد وجود دارد که در جاهای مختلفی استفاده می شوند و کیفیت های گوناگونی نیز دارند.

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
تابلو اعلانات تابلو وایت برد تجهیزات آموزشی تخته وایت برد خرید تابلو وایت برد خرید تخته وایت برد خرید صندلی دانشجویی خرید صندلی محصلی ، صندلی دانشجویی ، صندلی دانش آموزی ، صندلی دسته دار خرید لوازم آموزشی خرید ماژیک خرید وایت برد خرید وایت برد، خرید تابلو وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد خرید وایت برد، خرید تخته وایت برد، تخته وایت برد، تابلو وایت برد، وایت برد دیواری صندلی آموزشی صندلی تاشو صندلی تاشو، خرید صندلی تاشو، صندلی باغی، صندلی حیاط، صندلی نهارخ صندلی تاشو سبک صندلی حیاط صندلی دانشجویی صندلی دسته دار صندلی سبک صندلی شیدکو صندلی طبی صندلی محصلی صندلی محصلی، صندلی دانشجویی، صندلی دسته دار، صندلی مدرسه صندلی پلاستیکی لوازم آموزشی ماژیک ماژیک وایت برد میز تحریر میز طراحی میز معماری میز مهندسی میز نقاشی میز نقشه کشی میز نور وایت برد وایت برد،تخته وایت برد، تابلو وایت برد، خرید وایت برد وایت برد، خرید وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد، وایت برد پایه دار وایت برد مغناطیسی وایت برد پایه دار وسایل آموزشی پایه تابلو وایت برد پایه تخته وایت برد پایه متحرک وایت برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *