در صورت نیاز با کارشناسان شیدکو تماس بگیرید: 09129343342

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد؟ تابلو وایت برد را چگونه تمیز کنیم؟

فهرست مطالب

تابلوهای وایت برد به عنوان ابزاری ارتباطی و همچنین وسیله ای آموزشی برا تسهیل سازی آموزش جای خود را در محیط های آموزشی و همچنین در دفاتر کار و منازل به خوبی باز کرده است. اما گاهی اوقات به دلیل عدم تشخیص ماژیک غیر وایت برد از ماژیک وایت برد و یا پس از گذشت مدت زمان طولانی ازآخرین استفاده از تابلو، جوهر ماژیک روی تابلو خشک شده است و تمیز کردن کامل تابلو کمی سخت است. بنابراین نیاز به روش های راحت و دردسترس برای پاک کردن سریع تابلو وایت برد داریم.

پیشنهاد ما استفاده از اسپری پاک کننده وایت برد شیدکو است که همه لک های ناشی از اثر ماژیک را از روی وایت برد از بین می برد، جهت سفارش با ما تماس بگیرید.

چگونه تابلو وایت برد را کامل تمیز کنیم؟ نحوه تمیز کردن لکه های تخته وایت برد

شاید پاک کردن تخته وایت برد برایتان کار ساده ای به نظر برسد اما اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید برای مدتی طولانی از وایت برد خود استفاده کنید حتما لازم است از آن به درستی نگهداری کنید.
اگر تازه چیزی روی وایت برد کشیده یا نوشته باشید، پاک کردن ماژیک وایت برد از روی تخته کار سختی نیست. اما مشکل زمانی شروع می شود که اشتباهاً از ماژیک غیر وایت برد استفاده کنیم و یا ماژیک وایت برد برای مدت طولانی روی تخته مانده باشد.

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد

شاید چند راه حل ساده برای پاک کردن تابلوی وایت برد دراین دو موقعیت سراغ داشته باشید اما در این مقاله به راه های پاک کردن تخته وایت برد می پردازیم و در انتها اشتباهات متداول در نگهداری و پاک کردن تخته وایت برد را بررسی می کنیم.

در دوحالت برای پاک کردن تخته وایت برد دچار مشکل می شویم

 1. پاک کردن تخته وایت برد از ماژیک وایت برد خشک شده
 2. پاک کردن ماژیک غیر وایت برد از روی تخته

1.پاک کردن ماژیک خشک شده از تخته وایت برد

اگر برای مدت زمان طولانی ماژیک وایت برد روی تخته وایت برد شما مانده باشد؛ می توانید با پارچه ای نرم و یا پارچه ای نمدی آن را پاک کنید. اما ممکن است رد به جا مانده از ماژیک وایت برد بخوبی تمیز نشود.بله درست است، چراکه جوهر بعد از مدت ها باقی ماندن بر روی سطح تابلو کاملا خشک شده است.
حالا این روش ها را امتحان کنید:

راه اول:

در این شرایط کمی پارچه را نمناک کنید. در این حالت رطوبت پارچه باعث می شود تا ذرات ماژیک به آن بچسبد و از تخته جدا شود. البته یادتان باشد که لازم نیست پارچه را خیس کنید زیرا این کار باعث آسیب رسیدن به تخته و به اصطلاح باد کردن سطح آن می شود.

راه دوم:

یک راه دیگر هم راه حل دانش آموزیست!

ممکن است در مدرسه یا دانشگاه باشید و دسترسی به پارچه نمناک نداشته باشید. در این جا خیلی راحت می توانید با ماژیک وایت برد روی نوشته های قبلی بکشید و با تخته پاک کن به راحتی جوهر ماژیک قبلی را پاک کنید.
توجه کنید که گاهی با این کار جوهر پاک می شود اما ممکن است اثر آن بر روی وایت برد باقی بماند. برای پاک کردن اثر ماژیک، می توانید پارچه را به شیشه پاک کن رقیق شده، آغشته کنید و روی تخته بکشید.

پاک کردن تابلو با سرکه

سرکه پاک کننده ای قوی برای تقریبا هر نوع لکه ای است. اما اگر از آن برای پاک کردن تخته وایت برد استفاده می کنید حتما درصد کمی ازآن را با آب رقیق کنید و هرگز سرکه را به طور مستقیم روی تخته نپاشید.

“حواستان باشد که به هیچ عنوان از حلال های غلیظ استفاده نکنید زیرا باعث خرابی سطح وایت برد شما می شوند و در طولانی مدت حتی روی چوب زیر روکش اثر منفی می گذارند.”

3. پاک کردن ماژیک غیر وایت برد از روی تخته

البته گاهی به دلیل اشتباه دانش آموزان یا معلم و اساتید، از از ماژیک غیر وایت برد با جوهر دائمی روی وایت برد استفاده می شود. که ممکن است در همان لحظه متوجه اشتباه خود نشوند. البته این موضوع هم راه حل های نسبتا ساده ای دارد.
مثل پاک کردن ماژیک وایت برد خشک شده از روی تخته، برای این مورد هم می توانید از کشیدن ماژیک وایت برد روی نوشته های قبلی استفاده کنید که مطمئن باشید به شما جواب می دهد.

اما اگر نوشته ها و اشکال روی وایت برد زیاد بود چکار کنیم؟

از آنجایی که این ماژیک ها با آب پاک نمی شوند، می توانید از حلال ها برای پاک کردن آن استفاده کنید، فقط دقت کنید که این حلال غلیظ نباشد و باعث خوردگی سطح وایت برد نشود.
مثلا الکل رقیق شده بهترین انتخاب برای این کار است زیرا که خاصیت خوردگی کمتری داشته و می تواند ذرات جوهر ماژیک را به راحتی در خود حل کند و از اثر نوشته های قبلی چیزی باقی نگذارد.

اشتباهات پاک کردن تخته وایت برد

برای پاک کردن اثر ماژیک از روی وایت برد راه های زیادی وجود دارد اما متاسفانه گاهی اوقات، ناخواسته کار هایی انجام می دهیم که باعث آسیب به تخته می شود مانند:

 • 1.چرب کردن وایت برد برای پاک کردن ماژیک
 • 2.اسپری کردن آب یا مواد پاک کننده به وایت برد
 • 3.کشیدن ناخن یا استفاده از اشیاء تیز، برای پاک کردن ماژیک غیر وایت برد
 • 4.پاک کردن وایت برد با شوینده های بسیار قوی مانند سفید کننده

چطور از وایت برد نگه داری کنیم؟

به طور کلی اگر می خواهید تا سالها از وایت بردتان استفاده کنید هر روز آن را تمیز کنید و از مواد ساینده و پاک کننده هایی که به سطح تخته وایت برد شما آسیب می رساند، استفاده نکنید.
مثلا استفاده از استون برای پاک کردن رنگ ماژیک غیر وایت برد، رنگ تخته را از بین برد و به آن آسیب جدی ای وارد می کند. یا هرگز از الکل غلیظ برای پاک کردن سطح وایت برد استفاده نکنید زیرا اثر مشابه استون دارد.
استفاده از حلال هایی مانند بنزین و نفت که گاها برخی افراد از آن استفاده می کنند هم بسیار به وایت برد آسیب می رساند.

چگونه لکه های روی تابلو وایت برد را تمیز کنیم؟

برای پاک کردن نوشته ها، صبر کنید تا جوهر ماژیک خشک شود و بعد از آن آثار به جا مانده از ماژیک را پاک کنید تا جوهر آن روی تخته پخش نشود.
هرگز از حلال هایی مانند آب ژاول، سفید کننده و شوینده های قوی خانگی که برای پاک کردن سینک و سطوح استفاده می کنید، برای پاک کردن وایت برد استفاده نکنید.

اکنون که راه حل های پاک کردن تابلووایت برد را دانستید، باید بدانید این که وایت برد شما تا چند سال کار خواهد کرد کاملا به طرز استفاده شما و کیفیت وایت برد بستگی دارد. البته کیفیت ماژیک وایت بردی که استفاده می کنید هم در این موضوع بسیار تاثیر گذار است. ماژیک هایی با کیفیت پایین بدلیل خاصیت اسیدی زیادی که دارند سطح وایت برد شما را پس از مدتی از بین می برند. بنابراین دقت کنید که چه نوع و چه برند تابلو و ماژیک وایت برد خریداری می کنید.

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
تابلو اعلانات تابلو وایت برد تجهیزات آموزشی تخته وایت برد خرید تابلو وایت برد خرید تخته وایت برد خرید صندلی دانشجویی خرید صندلی محصلی ، صندلی دانشجویی ، صندلی دانش آموزی ، صندلی دسته دار خرید لوازم آموزشی خرید ماژیک خرید وایت برد خرید وایت برد، خرید تابلو وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد خرید وایت برد، خرید تخته وایت برد، تخته وایت برد، تابلو وایت برد، وایت برد دیواری صندلی آموزشی صندلی تاشو صندلی تاشو، خرید صندلی تاشو، صندلی باغی، صندلی حیاط، صندلی نهارخ صندلی تاشو سبک صندلی حیاط صندلی دانشجویی صندلی دسته دار صندلی سبک صندلی شیدکو صندلی طبی صندلی محصلی صندلی محصلی، صندلی دانشجویی، صندلی دسته دار، صندلی مدرسه صندلی پلاستیکی لوازم آموزشی ماژیک ماژیک وایت برد میز تحریر میز طراحی میز معماری میز مهندسی میز نقاشی میز نقشه کشی میز نور وایت برد وایت برد،تخته وایت برد، تابلو وایت برد، خرید وایت برد وایت برد، خرید وایت برد، تخته وایت برد، پایه وایت برد، وایت برد پایه دار وایت برد مغناطیسی وایت برد پایه دار وسایل آموزشی پایه تابلو وایت برد پایه تخته وایت برد پایه متحرک وایت برد

2 دیدگاه

 1. هفت اقلیم گفت:

  سلام
  ما تعدادی تابلو وایت برد برای آموزشگاه خریدیم اما بعضیاشون مشکل دارن و نمیتونیم ماژیک رو از روش پاک کنیم ، باید چیکار کنیم؟

  • admin گفت:

   سلام روزتون بخیر باید لایه پلاستیک خیلی نازک روی سطح وایت برد رو بکنید و این مشکل برطرف میشه، در صورت نیاز میتونید با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *