مشاوره و خرید 09129343342

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد | چگونه تابلو وایت برد را تمیز کنیم؟

چگونه تابلو وایت برد را تمیز کنیم؟

گاهی اوقات می خواهیم از وایت بردی که مدتها از آن استفاده نکرده ایم استفاده کنیم و یا بر اثر یک اشتباه از ماژیک غیر وایت برد برای نوشتن روی آن استفاده کرده ایم، در این موارد برای پاک کردن تخته وایت برد، دچار مشکل می شویم و ممکن است راه حل مناسب را ندانیم.

می خواهیم به چند راه برای پاک کردن تخته وایت برد اشاره کنیم که احتمالا کمکتان می کند.

آنچه که در این مقاله خواهید خواند

1.پاک کردن ماژیک وایت برد خشک شده از تابلو وایت برد
2.پاک کردن ماژیک غیر وایت برد از روی تخته
3.اشتباهات پاک کردن تخته وایت برد
4.چطور از وایت برد نگه داری کنیم؟
چگونه تابلو وایت برد را کامل تمیز کنیم؟ نحوه تمیز کردن لکه های تخته وایت برد
شاید پاک کردن تخته وایت برد برایتان کار ساده ای به نظر برسد اما اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید برای مدتی طولانی از وایت برد خود استفاده کنید حتما لازمست درست از آن نگه داری کنید. اگر تازه چیزی روی وایت برد کشیده یا نوشته باشید، پاک کردن ماژیک وایت برد از روی تخته کار سختی نیست. اما مشکل زمانی شروع می شود که اشتباهاً از ماژیک غیر وایت برد استفاده کنیم و یا ماژیک وایت برد برای مدت طولانی روی تخته مانده باشد.

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد

در این اوقات چه کار می کنید؟ شاید یک یا دو راه حل سراغ داشته باشید اما احتمالا نمی دانید که کدامیک از این راه ها مناسب و کدامشان باعث آسیب به وایت برد شما می شود. در این مقاله به راه های پاک کردن تخته وایت برد می پردازیم و در انتها اشتباهات متداول در نگهداری و پاک کردن تخته وایت برد را بررسی می کنیم.

ما در دو حالت برای پاک کردن تخته وایت برد به مشکل می خوریم:

1.پاک کردن تخته وایت برد از ماژیک وایت برد خشک شده
2.پاک کردن ماژیک غیر وایت برد از روی تخته

1.پاک کردن ماژیک خشک شده از تخته وایت برد

اگر برای مدت طولانی ماژیک وایت برد روی تخته شما مانده باشد؛ می توانید با پارچه ای نرم و یا پارچه های نمدی آن را پاک کنید.
می گویید نمی شود؟ بله ممکن است جوهر بعد از مدت ها کاملا خشک شده باشد.
حالا این روش ها را امتحان کنید:

راه اول:

در این شرایط کمی پارچه را نمناک کنید. در این حالت رطوبت پارچه باعث می شود تا ذرات ماژیک به آن بچسبد و از تخته جدا شود. البته یادتان باشد که لازم نیست پارچه را خیس کنید زیرا این کار باعث آسیب رسیدن به تخته و به اصطلاح باد کردن سطح آن می شود.

راه دوم:

یک راه دیگر هم راه حل دانش آموزیست!

ممکن است در مدرسه یا دانشگاه باشید و دسترسی به پارچه نمناک نداشته باشید. در این جا خیلی راحت می توانید با ماژیک وایت برد روی نوشته های قبلی بکشید و با تخته پاک کن به راحتی جوهر ماژیک قبلی را پاک کنید. توجه کنید که گاهی با این کار جوهر پاک می شود اما ممکن است اثر آن بر روی وایت برد باقی بماند. برای پاک کردن اثر ماژیک، می توانید پارچه را به شیشه پاک کن رقیق شده، آغشته کنید و روی تخته بکشید.

سرکه پاک کننده قوی

سرکه تقریبا برای پاک کردن هر چیزی راه حل خوبیست. اما اگر از آن برای پاک کردن تخته وایت برد استفاده می کنید حتما حواستان باشد که تا درصدی آن را رقیق کنید و به طور مستقیم روی تخته نپاشید.
“حواستان باشد که به هیچ عنوان از حلال های غلیظ استفاده نکنید زیرا باعث خرابی سطح وایت برد شما می شوند و در طولانی مدت حتی روی چوب زیر روکش اثر منفی می گذارند.”

3. پاک کردن ماژیک غیر وایت برد از روی تخته

البته گاهی به دلیل اشتباه دانش آموزان یا معلم و اساتید، از ماژیک اشتباهی روی وایت برد استفاده می شود. که ممکن است در همان لحظه متوجه اشتباه خود نشوند. البته این موضوع هم راه حل های نسبتا ساده ای دارد.
مثل پاک کردن ماژیک وایت برد خشک شده از روی تخته، برای این مورد هم می توانید از کشیدن ماژیک وایت برد روی نوشته های قبلی استفاده کنید که مطمئن باشید به شما جواب می دهد.

اما اگر نوشته ها و اشکال روی وایت برد زیاد بود چه کار کنیم؟

از آنجایی که این ماژیک ها با آب پاک نمی شوند، می توانید از حلال ها برای پاک کردن آن استفاده کنید، فقط دقت کنید که این حلال غلیظ نباشد و باعث خوردگی سطح وایت برد نشود. مثلا الکل رقیق شده بهترین انتخاب برای این کار است زیرا که خاصیت خوردگی کمتری داشته و می تواند ذرات ماژیک را به راحتی در خود حل کند و از اثر نوشته های قبلی چیزی باقی نگذارد.

اشتباهات پاک کردن تخته وایت برد

برای پاک کردن اثر ماژیک از روی وایت برد راه های زیادی وجود دارد اما متاسفانه گاهی اوقات، ناخواسته کار هایی انجام می دهیم که باعث آسیب به تخته می شود مانند:
  • 1.چرب کردن وایت برد برای پاک کردن ماژیک
  • 2.اسپری کردن آب یا مواد پاک کننده به وایت برد
  • 3.کشیدن ناخن یا استفاده از اشیاء تیز، برای پاک کردن ماژیک غیر وایت برد
  • 4.پاک کردن وایت برد با شوینده های بسیار قوی مانند سفید کننده

چطور از وایت برد نگه داری کنیم؟

به طور کلی اگر می خواهید تا سالها از وایت بردتان استفاده کنید هر روز آن را تمیز کنید و از مواد ساینده و پاک کننده هایی که به سطح تخته وایت برد شما آسیب می رساند، استفاده نکنید. مثلا استفاده از استون برای پاک کردن رنگ ماژیک غیر وایت برد، رنگ تخته را از بین برد و به آن آسیب جدی ای وارد می کند. یا هرگز از الکل غلیظ برای پاک کردن سطح وایت برد استفاده نکنید زیرا اثر مشابه استون دارد. استفاده از حلال هایی مانند بنزین و نفت که گاها برخی افراد از آن استفاده می کنند هم بسیار به وایت برد آسیب می رساند.

چگونه لکه های روی تابلو وایت برد را تمیز کنیم؟

برای پاک کردن نوشته ها، صبر کنید تا جوهر ماژیک خشک شود و بعد از آن ذرات ماژیک را پاک کنید تا جوهر آن روی تخته پخش نشود.
هرگز از حلال هایی مانند آب ژاول، سفید کننده و شوینده های قوی خانگی که برای پاک کردن سینک و سطوح استفاده می کنید، برای پاک کردن وایت برد استفاده نکنید.
ما برای شما راه های پاک کردن وایت برد را گفتیم اما این که وایت برد شما تا چند سال کار خواهد کرد کاملا به طرز استفاده شما و کیفیت وایت برد بستگی دارد. البته کیفیت ماژیک وایت بردی که استفاده می کنید هم در این موضوع بسیار تاثیر گذار است. ماژیک های کم کیفیت با خاصیت اسیدی زیادی که دارند سطح وایت برد شما را پس از مدتی از بین می برند. بنابراین مواظب باشید که چه نوع وایت برد و ماژیکی خریداری می کنید.
اگر می خواهید وایت بردی که خریداری می کنید تا سالها پاسخ گوی نیاز شما باشد توصیه ما به شما وایت برد های شیدکوست. شرکت شیدکو با سالها تلاش در عرصه تولید لوازم آموزشی توانسته بهترین این محصولات را به بازار های ایران، آسیا و اروپا عرضه کند.

وایت برد و ماژیک وایت برد شیدکو از بهترین و محبوب ترین محصولات این شرکت است که می توانید آن را به صورت آنلاین و یا فقط با یک تماس تلفنی خریداری کنید.

محصولات پیشنهادی

2 دیدگاه ها

  1. امید گفت:

    برای از بین بردن جای ماژیک چه راهکاری رو پیشنهاد میدین؟

  2. اهورا گفت:

    وایت برد های شیدکو بسیار با کیفیت و عالی هستن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader