چرا صندلی محصلی دست دوم نخریم؟

یکی از دغدغه های اصلی مدیران مدارس و دانشگاه ها تجهیز کلاس ها با امکانات کافی است که صندلی ازمهمترین این تجهیزات آموزشی می باشد. باشروع هر ترم یا سال تحصیلی جدید خرید صندلی های بیشترو افزایش ظرفیت کلاس های یک مدرسه یا دانشگاه یک نیاز ضروری است. در این شرایط ممکن است مدیران به دنبال خرید صندلی کار کرده باشند تا هزینه ی کمتری بابت خرید صندلی اضافه بپردازند. اما آیا همیشه خرید صندلی کارکرده و دست دوم و پرداخت پول کمتر برای خریدن صندلی محصلی بهترین و پر بازده ترین گزینه است؟ قطعا خیر.برای دانستن معایب خرید صندلی محصلی دست دوم بیایید گزینه هایی را بررسی کنیم:

فهرست مطالب

عمر کوتاه تر صندلی محصلی دست دوم

خرید یک صندلی محصلی دست دوم و پرداخت هزینه ی کمتر قطعا مقداری در هزینه شما صرفه جویی می کند، اما نمی توانید انتظار داشته باشید که به اندازه یک صندلی محصلی کاملا نو ازهمان نوع صندلی دوام بیاورد. صندلی های اداری و محصلی برای ماندگاری همیشگی طراحی نشده اند و قطعاتی مانند فوم، پارچه ها، و پد بازوها در نهایت فرسوده می شوند. همچنین شما نمی دانید که چند ساعت در روز از صندلی استفاده شده و یا چگونه از آن استفاده می کرده اند. ممکن است صندلی‌ای را بیابید که فقط چند ساعت در هفته در یک دفتر کار خانگی استفاده می‌شده، یا صندلی ممکن است در یک مرکز تماس 24 ساعته بوده باشد که در آن به مدت چهار سال شبانه روز از آن استفاده می‌شد.در نظر داشته باشید که ار یک صندلی پنج ساله بخرید، این احتمال وجود دارد که فقط چند سال دیگر دوام بیاورد و بعد از آن دیگر قابل تعمیر یا استفاده نباشد.

مشکلات مخفی صندلی آموزشی دست دوم

همانطور که در بخش قبل صحبت کردیم، صندلی های اداری در نهایت پس از چند سال استفاده ی مداوم شروع به خراب شدن می کنند. شاید فوم صندلی فشرده شده باشد و اکنون پس از مدت کوتاهی پایین آمده یا به اصطلاح له شده است. شاید تکیه گاه دیگر در موقعیت خود ثابت نشود ویا مشکلاتی در اسکلت صندلی پیش آمده باشد که منجر به تکان خوردن و عدم ثبات بر روی زمین درهنگام نشستن بر روی آن شود. یا شاید دیگر دسته‌های بازو( قسمت میز) آنطور که طراحی شده‌اند، خوب باز و بسته نشود.اگر رنگ اسکلت و پایه های صندلی از نوع بی کیفیت باشد قطعا بعداز چندسال استفاده و جابجایی های متعدد دچار خش و آسیب شده است و ظاهر صندلی را نازیبا کرده است. ترک و خط و خش روی روکش صندلی و پوسته شدن رنگ یک موضوع است و نقص مکانیزم صندلی موضوع دیگری است. شکستگی و آسیب صندلی ممکن است به طور غیر منتظره خود را نشان دهد و دلیلی برای یک حادثه جدی در محل کار شود. بهرحال مشکلات دیگری ممکن است برای صندلی پیش آمده باشد که در نگاه اول مشخص نیستند و پس از خرید و استفاده از آن متوجه بشوید.

صندلی دست دوم کهنه می شود

مشکل دیگرعدم تمیز بودن صندلی است. احتمال دارد قبلا فردی درهنگام غذا خوردن از آن صندلی استفاده کرده باشد و چیزهایی روی آن ریخته باشد. یا شاید صندلی در معرض باران ویا در فضای نمناک به مدت طولانی مانده باشد که علاوه بر از دست دادن کیفیت، بوی نامطبوعی بدهد که با تمیز کردن ظاهر صندلی نیز این بو از بین نرود. بنابراین یکی از مزایای صندلی محصلی نو این است که می دانید اولین فردی هستید که از آن استفاده می کنید، صندلی تمیز است و زیبایی و مدرنیته بودن فضای کلاس را زیر سوال نمی برد.

قطعات خراب و غیر اصلی صندلی آموزشی دست دوم

از آنجایی که بازار مبلمان اداری دست دوم بسیار رشد کرده است، فروشندگان زیادی وجود دارند که صندلی و مبلمان اداری دست دوم می فروشند. این نمایندگی ها تعداد زیادی صندلی را به قیمت بسیار پایین و یا بصورت معاوضه ای از مشتریان خود می خرند و سپس بدون هیچگونه تغییری آنها را به مشتریان بعدی می فروشند. گاهی اوقات صندلی هایی که خریداری می شوند نیاز به تعمیرو یا تعویض قطعاتی مانند اتصلات، پرچ ها و غیره دارند. اما اکثر فروشندگانی که مبلمان دست دوم می فروشند، فروشنده مجاز برای همه صندلی هایی که می فروشند نیستند، بنابراین وقت و هزینه ای را صرف تعمیر صندلی ها با قطعات استاندارد نمی کنند. عدم بکار بردن قطعات اصلی در تعمیر صندلی ها منجر به از دست رفتن کیفیت و عمر مفید صندلی می شود.چنین صندلی‌هایی دارای بخش‌های آسیب‌پذیری مانند دسته‌های بازو، مکانیسم‌های تنظیم و چرخ‌هایی که اغلب شروع به تکان خوردن، ترک خوردن و شکستن می‌کنند، هستند. چه کسی می تواند تضمین کند که صندلی محصلی مستعمل دقیقاً به این دلیل فروخته نشده است که باعث دردسر زیادی برای مالک قبلی شده است؟

عدم داشتن صرفه اقتصادی برای خرید صندلی های دست دوم

تصمیم گیری بین خرید یک صندلی محصلی جدید در مقابل یک صندلی دست دوم می تواند دشوار باشد. آیا با یک سرمایه گذاری مالی قصد خرید صندلی محصلی برای مدرسه یا مرکز آموزشیتان را دارید که از قبل هزینه بیشتری دارد اما راه حل بلندمدتی برای خرید وتامین تجهیزات آموزشی به شما می دهد ؟ در نگاه اول خرید یک صندلی اداری کارکرده درهنگام خرید با پرداخت پول کمتر می تواند مقداری پول برای شما صرفه جویی کند، اما اگر یک صندلی محصلی دست دوم تهیه کنید، هر چند سال یکبار نیاز بالقوه برای تعویض صندلی دست دوم وجود دارد چرا که عمر مفید صندلی و زیبایی ظاهری آن از دست رفته است. بنابراین رفتن به این مسیر و خریدن صندلی محصلی دست دوم می تواند هزینه بیشتری در آینده داشته باشد.

اما اگر با یک برنامه ریزی مالی درست، صندلی محصلی نو و با کیفیت از یک برند معتبر مانند شرکت شیدکو تهیه کنید، می توانید برای دست کم 20 سال مطمان باشید که یک صندلی محصلی طراحی و تولید شده مطابق با اصول ارگونومی و استاندارهای روز دنیا را دارید که طراحی و رنگ مدرنی دارد، دانش آموزان یا دانشجویان در ساعت های طولانی نشستن بر روی آنها احساس خستگی نمی کنند و از لحاظ زیبایی شناسی و کیفیت محصول می توانید مطمان باشید که کلاستان را با بهترین صندلی های محصلی تجهیز کرده اید و تا چندین سال خیالتان بابت خرید صندلی راحت است.
پیشنهاد شیدکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *