ماژیک سر تخت بخرم یا سرگرد؟ + راهنمای خرید

فهرست مطالب

ماژیک وایت برد شیدکو

تفاوت انواع ماژیک وایت برد

شاید در هنگام خرید ماژیک وایت برد از فروشگاه های آنلاین و یا حضوری زیاد برایتان تفاوتی نداشته باشد که قسمت سر ماژیک تخت باشد یا گرد، اما در هنگام استفاده متوجه تفاوت خطوط نوشته شده از طریق این دو مدل ماژیک شده باشید. در گذشته توجه کمتری به شکل نیب ماژیک های وایت برد و غیر وایت برد می شد اما امروزه کاربران حرفه ای از طیف متنوع سایز و مدل نیب ماژیک ها آگاهی دارند و نسبت به نیاز خود ماژیک را تهیه می کنند.
کدام یک از این دو نوع ماژیک برای نوشتن بهترهستند؟ برای دانستن پاسخ این سوال و همچنین دانستن تفاوت بین این دو نوع ماژیک باید موارد دیگری را در مورد ماژیک ‌ها بررسی کنیم:

ویژگی های کلی ماژیک وایت برد

ویژگی های متعددی در شرکت های تولید کننده ی انواع ماژیک ، مانند شرکت شیدکو، برای تولید ماژیک های وایت برد و غیر وایت برد در نظر گرفته می شود. این ویژگی ها عبارتند از کیفیت جوهر ماژیک، رنگ ماژیک، اندازه ی ماژیک، حجم جوهر و در نهایت نوع و سایز نیب ماژیک. نیب ماژیک از الیافی به هم فشرده و متراکم تشکیل شده که جوهر موجود در مخزن ماژیک را به خود جذب کرده و در هنگام استفاده آن را بر روی سطح تابلوی وایت برد یا هر سطح غیر متخلخل دیگر پخش می کند.

ماژیک های سرگرد

ماژیک سر گرد نوعی ماژیک است که به دلیل شکل قسمت نیب به آن به این اسم نامیده می شود. الیاف فشرده درقسمت نوک ماژیک در قسمت انتهایی به شکل گرد و با نوکی نسبتا تیز ساخته شده اند. می توان گفت که فشار اصلی جهت نوشتن و ایجاد خطوط ، بر انتهایی ترین قسمت نیب وارد می شود. ماژیک های سرگرد در ضخامت های مختلف ساخته می شوند، اما در شیدکو این ماژیک ها با ضخامتی متناسب با استفاده توسط همه ی مشاغل، تولید می شوند.

ویژگی های ماژیک سرگرد

ماژیک سرگرد باعث سهولت استفاده از ماژیک می شود، چرا که می توان ماژیک را در هر حالتی در دست نگه داشت و از آن استفاده کرد، بدون اینکه هیچ تفاوتی در ضخامت نوشته ها و یا حالت حروف ایجاد شود. استفاده از این نوع ماژیک ها باعث ایجاد ضخامت نوشتاری بیشتری می شود. ماژیک های سرگرد با نوک ریز و نازک برای نوشتن یا طراحی دقیق ‌تر مناسب هستند و ماژیک هایی با نوک گرد ضخیم تر و با سایز بزرگتر برای نوشتن و وضوح نوشته ها جهت ارائه ی مطالب یا تدریس بر روی تابلوهای وایت برد با ابعاد بزرگتر به کار می روند.

ماژیک تخته وایت برد

کاربردهای ماژیک های سرگرد

از جمله کاربرهای ماژیک های سر گرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• استفاده در کلاس ها، به ویژه کلاس های بزرگ که تابلو از دانش آموزان ودانشجویان فاصله دارد.
• نوشتن بر روی تابلوهای موجود در ادارات و دفاتر
• بکار بردن ماژیک برای پرزنتیشن در سمینارها و کنفرانس ها
• استفاده بر روی تابلوهای شخصی برای نوشتن پلن و یادداشت ها

ماژیک‌های سرتخت:

ماژیک سرتخت، ماژیکی با نیب سر تخت و مورب است که در قسمت انتهایی آن حالت اریب دیده می شود. در استفاده از ماژیک های سر تخت، شیب دست و طرز قرارگیری ماژیک بسیار مهم است چرا که می تواند باعث نازکی یا ضخامت حروف شود. باید توجه کرد که فشار دست نیز می تواند باعث کاهش یا افزایش ضخامت نوشته ها بر روی تابلو شود. قسمت نیب این ماژیک ها نیز در سایزهای متفاوتی نسبت به نیاز کاربران طراحی و تولید می شود.

ویژگی های ماژیک‌های سرتخت

نوشتن با ماژیک های وایت برد سرتخت نیاز به کمی دقت و تمرین دارد، اما می تواند پس از چند بار استفاده به ماژیک مورد علاقه شما تبدیل شود. باید در هنگام استفاده موقعیت ماژیک را ثابت نگه دارید تا خطوط یکنواختی به شما بدهد. درجه ی قرار گیری دست شما نسبت به تابلو باید به گونه ای باشد که نوک ماژیک در زاویه 45 درجه نسبت به خط پایه برای کشیدن خطوط عمودی و خطوط افقی نگه داشته شود. در این حالت ضخامت نوشتاری مناسبی ایجاد خواهد شد.

ماژیک سرگرد شیدکو

کاربردهای ماژیک های سرتخت

این نوع ماژیک ها کاربردهای ویژه ای دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت: • استفاده جهت خوشنویسی و زیبا نویسی به دلیل ویژگی سرتخت و اریب بودن نیب آن • به کار رفتن در کلیه ی کارهای هنری • ترسیم شکل ها و جزئیات یک طرح یا پلن مهندسی • استفاده ترکیبی در کنار ماژیک های سرگرد جهت هایلات کردن برخی جزئیات • رسم خطوط نازک با استفاده از شیب دست جهت استفاده از قسمت نازکتر نیب • رسم خطوط و نوشته های ضخیمتر با استفاده از قسمت پهنتر نیب

ماژیک های شیدکو

شرکت شیدکو یکی از تولید کنندگان نوآور و با سابقه در زمینه ی تولید انواع تجهیزات آموزشی از جمله انواع ماژیک است.در این شرکت انواع ماژیک های وایت برد و غیر وایت برد به صورت سر گرد و سر تخت طراحی و تولید می شوند. کیفیت الیاف فشرده برای تولید قسمت نوک ماژیک ها بسیار با کیفیت است و در استفاده های متعدد و با فشار زیاد دست ازهم پاشیده نمی شود و دوام زیادی دارند. جوهر هر دو مدل ماژیک نیز بسیار با کیفیت است و قابلیت پاک شوندگی بسیار آسانی دارد، چرا که در تولید جوهر این ماژیک‌ ها درصد کمی چربی به کار رفته که باعث روان تر شدن جوهر، پر رنگی خطوط نوشته شده و همچنین پاک شوندگی آسان آن میشود.
اگر قصد استفاده از ماژیک برای استفاده های معمول روزانه را دارید، ماژیک سرگرد را به شما پیشنهاد می دهیم. اما اگر قصد استفاده های هنری مانند زیبا نویسی یا مشخص کردن جزئیات خط و ترسیم شکل های ظریف بر روی تابلو را دارید، توصیه می کنیم از ماژیک های سر تخت شیدکو استفاده کنید. از آنجا که بخش عمده ی مشتریان و متقاضیان محصولات شرکت شیدکو، افراد تحصیل کرده ی اجتماع هستند، از اینرو جهت ایجاد تنوع در بحث آموزش وتدریس، در شیدکو ماژیک های سر گرد و سرتخت در تنوع رنگ و در پک های چند تایی قابل ارائه می باشند. برای در اختیار داشتن کاتالوگ این محصولات و ثبت سفارش با شماره های تماس این شرکت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم سفارش سریع

  1. فرم را پر کنید
  2. دکمه ثبت سفارش را بزنید
  3. منتظر تماس کارشناس فروش شیدکو باشید