دربــاره شیـدکـــو

کارخانـــه شیدکـــو؛ بـــزرگ تریـــن و تخصصـــی تریـــن تــولیـــد کننـــده تجهیـــــزات آمــوزشــــی در کشـــــور

کارخانه تجهیزات آموزشی شیدکو به عنوان یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید کننده تجهیزات آموزشی دانشگاهی و مدرسه ای در کشور توانسته است با تکیه بر دانش تخصصی و بیش از 4 دهه تجربه، بهترین و باکیفیت ترین محصولات را در حوزه تجهیزات و لوازم آموزشی و اداری ویژه دانشگاه ها و مدارس، طراحی و به بازار عرضه نماید.

این شرکت با تولید و عرضه ی طیف گسترده ای از انواع کالاهای آموزشی نظیر تابلوهای آموزشی نوشتاری (تابلو وایت برد – تابلو پایه دار)، مبلمان مدارس، مبلمان دانشگاهی برای کلاس های درس، تجهیزات نوشتاری دانشگاهی و مدارس (ماژیک شیدکو)، تجهیزات کتابخانه ای، تریبون استاد و …، با طرح و مدل های متنوع و زیبا، نیازهای این قشر از جامعه را تأمین نموده است و توانسته تجربه ای لذت بخش از نوآوری و کیفیت را در فرآیند یادگیری برای مصرف کنندگان تداعی کند.

محصولات تجهیزات آموزشی شرکت شیدکو با طرح های نوآور و با کیفیت، مطابق با استانداردهای صنعتی و اصول ارگونومی آموزشی، تجربه لذت بخشی را برای کاربران به وجود می آورد و موجب ارتقای سطح فرآیند یادگیری در کلاس های درس در مدارس و دانشگاه ها می شود. شرکت شیدکو افتخار دارد محصولات و تجهیزات تولیدی خود را به اکثر محیط های آموزشی کشور، مدارس، دانشگاه ها و حتی مؤسسات آموزشی ارائه نماید.

محصولات و تجهیزات آموزشی در کارخانه شیدکو با استفاده از بهترین تیم تخصصی، استانداردهای بین المللی، ماشین آلات پیشرفته و همچنین طرح های خلاقانه، جدید و زیبا، طراحی و تولید شده اند. هم اکنون این شرکت محصولات و خدمت رسانی به دانش آموزان و دانشجویان در مدارس، دانشگاه ها، مراکز اداری، شرکت ها و … را در بیش از 70 مرکز آموزشی ارائه نموده است. شیدکو مفتخر است اعلام کند در طول دوره فعالیت خود توانسته است کیفیت محیط های آموزشی خصوصی و دولتی را توسط محصولات بی رقیب خود، ارتقا داده و بهینه سازی نماید.

تجهیزات آموزشی شیدکو، محصولاتی با پشتـوانــه 40 ســال تجربـــه و تخصـــص

کارخانه تجهیزات آموزشی شیدکو با تکیه بر 4 دهه تجربه توانسته است به بزرگ ترین تولید کننده ایرانی در حوزه تجهیزات و کالاهای آموزشی برای دانشگاه ها، مدارس و محیط های آموزشی مبدل گردد. این برند ایرانی هم اکنون به اعتبار ویژه ای نزد مشتریان خود دست پیدا کرده است. این شرکت در میان صدها تولید کننده این لوازم، یک برند فاخر، خوش نام، حرفه ای و کاملاً متخصص در صنعت آموزش کشور است.

مهم ترین ویژگی تمایز میان محصولات آموزشی شیدکو با نمونه های مشابه، ارائه طراحی نوآورانه به همراه کیفیت منحصر به فرد است به گونه ای که فرآیند آموزش و یادگیری در کلاس های درس را بسیار لذت بخش و پویا می سازد.

شیدکو با همت متخصصین حرفه ای خود توانسته است به نمادی از یک برند خوش نام و فاخر ایرانی در صنعت آموزشی کشور مبدل گردد. در شرکت شیدکو، تعدادی از بهترین افراد با قدرت تفکر، تجزیه و تحلیل اطلاعات و همچنین طراحان حرفه ای در کنار یکدیگر جمع شده اند تا انتظارات محیط های آموزشی و قشر دانشجو و دانش آموز را شناسایی کرده و بتوانند آنها را برطرف نمایند. جلب رضایت تمام اقشاری که به نوعی با آموزش و محیط آموزشی، تدریس و فراگیری علم در ارتباط هستند، یکی از اهداف اصلی کارخانه شیدکو می باشد.

مأموریت ها، چشم انداز، باورها و اعتقاد شیدکو

کارخانه شیدکو به دنبال دسترسی به این هدف اصلی است که با طراحی و ارائه محصولات باکیفیت بتواند استانداردهای آموزشی را از حالت سنتی به سبک مدرن بهبود بخشد. ارتقای سطح آموزشی کشور جزو مأموریت های شرکت شیدکو معرفی شده است. مدیران و متخصصان شرکت شیدکو بر این باور هستند که ارتقای کیفیت تدریس و محیط های آموزشی و تغییر سبک از حالت سنتی به مدرن، جز با استفاده از تجهیزات آموزشی استاندارد میسر نخواهد بود. این شرکت معتقد است که این عوامل به درک بهتر و سریع تر مطالب آموزشی کمک شایانی می نماید و از طرفی دیگر، تأثیرگذاری مطالب آموزشی بر ذهن فراگیران را دوچندان می کند.

چنانچه در محیط های آموزشی از تجهیزاتی استفاده شود که مطابق با استانداردهای آموزشی تولید شده اند، دانشجویان و دانش آموزان می توانند بدون احساس خستگی با شوق و اشتیاق بیشتر به کسب و علم و دانش بپردازند. مجموعه این عوامل موجب می گردد انگیزه دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل، بیشتر شود و هرچه بیشتر و بهتر برای کسب علم آموزی و دسترسی به مدارج و سطوح بالاتر علمی در کشور تلاش نمایند. لذا بر اساس همین باور و مأموریت ها، شرکت شیدکو با همکاری شما عزیزان، فضاهای آموزشی بهینه سازی شده و استاندارد را فراهم می سازد. این شرکت امیدوار است بتواند به بهترین نحو از آموزش ها و تعاملات علمی و تجربی در کشور، حمایت کند.

شرکت شیدکو در راستای پایبندی به اصول بهینه سازی و بهبود مستمر محصولات تولیدی خود، یک تیم حرفه ای و متخصص را در واحد تحقیق و توسعه (Research and Development) کارخانه گرد یکدیگر جمع کرده تا با همکاری و مشاوره آن‌ها بتوانند بهترین طرح ها و محصولات را ارائه دهند. در این واحد، مهندسانی ایرانی در رشته های تخصصی مهندسی مکانیک، طراحی جامدات، رایانه (سخت افزار – نرم افزار)، مهندس الکترونیک، برنامه ریز سیستم، مهندسان قالب سازی، طراحی سه بعدی، نقشه کشی صنعتی، راه اندازی خط تولید و …، مشغول به فعالیت هستند. تمرکز این تیم در واحد تحقیق و توسعه، رشد کیفیت و طراحی نوآورانه محصولات است.

درباره تیم تخصصی و حرفه ای شرکت شیدکو

برنامه ریزی های دقیق که برای بارگیری و حمل و نقل محصولات شرکت شیدکو انجام شده است موجب گشته تمام فرآیندهای بارگیری محصولات به نحو احسن انجام گیرد؛ به این صورت، کمترین ضربه و حداقل فشار به محصولات بارگیری شده وارد می شود.

شرکت شیدکو به منظور مکانیزه کردن و افزایش بهره وری فرآیند بارگیری، تجهیزات انبارداری و بارگیری کالا را به طور کامل فرآهم کرده است. تمام سفارشات مشتریان با استفاده از تجهیزات لیفتراک، بالابرها و جک پالت، با دقت و ظرافت ویژه از انبارها به داخل وسایل نقلیه، بارگیری می شوند. این ماشین آلات، مراحل بارگیری محصولات را از انبار کارخانه به کامیون ها و وانت ها ساده تر ساخته اند.

جوایز و افتخارات شیدکو

مهم ترین ارزش های سازمانی شرکت شیدکو

1- حضور فعال در صنعت تجهیزات آموزشی کشور و ایفای نقش اساسی در پیشبرد و تحقق اهداف نظام آموزشی کشور

2- طراحی و تولید کارآمد‌ترین تجهیزات آموزشی متناسب با نیاز مراکز آموزشی و اداری کشور

3- استفاده از فناوری های نوین و روش های پیشرفته در فرآیند تولید تجهیزات آموزشی

4- تأکید بر خلاقیت، ایده پردازی و نوآوری مستمر در کلیۀ فرآیندهای عملیاتی شرکت و تشویق کارکنان برای تلاش در تمام حوزه ها

5- استقرار و ارتقای مستمر سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM مایکروسافت در واحد فروش و واحد خدمات پس از فروش، به منظور تأمین حداكثر رضایت مندی مشتریان

6- افزایش سطح رضایت مندی همه مصرف کنندگان، کارمندان و سهامداران

7- توجه ویژه به کارکنان و نیروهای انسانی شرکت به عنوان سرمایه های اصلی در موفقیت سازمان و حفظ كرامت و تأمين رضايت آنان

8- ارائه محصولات شیدکو با رعايت دو اصل کیفیت و نوآوری

9- ارتقای برنامه های مديريتی و تخصصی در حین اجرای کار و نظارت بر نحوه انجام امور

10- توسعه منابع انسانی، جذب نیروهای متخصص و كارآمد و آموزش كاركنان و توجه به نوآوری و خلاقیت فردی نیروهای سازمان

11- ارائه محصولاتی فراتر از حد انتظار مشتریان عزیز

12- ایجاد تجربه ای لذت بخش از نوآوری و کیفیت در فرآیند یادگیری

13- تولید محصولی بی نقص و بادوام و با طراحی راحت و زیبا برای تمام محیط های آموزشی در سراسر کشور

با تکیه بر اصل رضایتمندی مشتریان از محصولات آموزشی شرکت شیدکو، این مجموعه همواره در تلاش بوده است که فرآیندهایی را که منجر به تولید محصول نهایی می شود، اصلاح نموده و ارتقا دهد. این شرکت، تجهیزات آموزشی و محصولات خود را با استفاده از به روزترین تجهیزات و ماشین آلات، در سطوح استانداردهای بین المللی تولید می نماید. همچنین مدیران این شرکت همواره به دنبال به روز کردن سیستم ها و تکنولوژی ساخت محصولات جدیدتر با مدرن ترین دستگاه ها است.

فرآیند بهبود مستمر در کارخانه شیدکو از دو منظر مورد توجه قرار دارد:

1) بهبود مستمر در تولید و تکنولوژی ساخت ماشین آلات مربوطه و ارتقاء آنها

شرکت مشتری مدار شیدکو همواره می کوشد تا با استفاده از به روز ترین تکنولوژی و مدرن ترین ماشین آلات فرایندهایی که منجر به تولید محصول نهایی می شوند را بهبود بخشیده و آن ها را اصلاح نماید تا بتواند رضایت حداکثری مشتریان را بدست آورد. فرآیند بهبود مستمر در تولید محصول در کارخانه شیدکو از سه دیدگاه مورد توجه قرار دارد: بهبود مستمر در تولید محصولات – بهبود مستمر در تکنولوژی ساخت محصولات – بهبود مستمر در ارتقای ماشین آلات

2) بهبود مستمر در طراحی و نوآوری محصولات نهایی

رویه بهبود مستمر در طراحی و نوآوری محصولات در شرکت شیدکو، نشات گرفته از تفکر سیستماتیک، هماهنگ و یکپارچه دنبال می شود. رویکردها و برنامه های مدیریتی در این شرکت به گونه ای تدوین شده اند که به طور قوی، ارتقای تمامی فرآیندها را با به کارگیری دانش و تجربه داخلی در کنار دانش، تجربه و پیشنهادات مشتریان عزیز، دنبال نمایند. تمامی این اهداف تحت عنوان طراحی و تولید محصولات با کیفیت، شیک، زیبا و به روز، همراه با کیفیت عالی، معرفی می شوند. نوآوری در طراحی محصولات، مهم ترین ویژگی است که در این شرکت در دستور کار قرار گرفته است.

بهبود مستمر در کارخانه شیدکو برای چه مواردی اجرا می گردد؟