در صورت نیاز با کارشناسان شیدکو تماس بگیرید: 09129343342

12 ابزاری که برای تدریس آنلاین احتیاج دارید

فهرست مطالب
ماژیک وایت برد

12 ابزاری که برای تدریس آنلاین احتیاج دارید

  1. هنگام فکر کردن به آغاز تدریس آنلاین، طبیعی است نگران باشید که برای انجام موفقیت آمیز کار خود به چه لوازمی نیاز دارید. خوشبختانه، تجهیزات مورد نیاز برای آموزش آنلاین بسیار ساده است و شما به ابزار یا منابع تخصصی زیادی نیاز نخواهید داشت.
    شیوع ویروس کرونا، موج جدیدی از اقبال به آموزش های مجازی و دوره های آموزشی آنلاین ایجادکرد که به پذیرش آموزش های آنلاین در جامعه سرعت بخشید. حالا دیگر در هر خانواده ای حداقل یک نفر هست که در حال آموزش دیدن از طریق فناوری است. به خاطر داریم که ورود موبایل، تلفن همراه و لپ تاپ و تبلت را به مدارس ممنوع کرده بودیم، هیچکس فکرش را نمی کرد که مجبور شویم مدرسه را به لپ تاپ و تلفن همراه دانش آموزان بیاوریم. دقیقا برعکس شد.

چه وسایلی برای تدریس آنلاین ضروری است؟

جدای از فرهنگ آموزش مجازی که در جامعه نهادینه شده است، تدریس آنلاین کمک می کند که شما با طیف وسیعی از فراگیر روبرو شوید و بتوانید به تعداد افراد بیشتری آموزش دهید. برای اینکه بتوانید به صورت آنلاین دیگران را آموزش دهید، به ابزارها و لوازمی نیاز دارید که می خواهیم ابزارهای مفید را به شما معرفی کنیم. در این نوشته، دقیقاً به تجهیزاتی که برای آموزش آنلاین نیاز دارید را توضیح خواهیم داد.

تکنولوژی؛ ضروری برای یک کلاس آنلاین

تدریس آنلاین گره خورده است به تکنولوژی، شما به عنوان یک مدرس آنلاین باید بپذیرید که زندگیتان هم شامل کمی فناوری خواهد شد و باید با ابزارهای فناورانه خو بگیرید. اگرچه تفاوت‌هایی بین روش های تدریس آنلاین وجود دارد، شما قطعاً به یک دستگاه آموزشی مانند لپ‌تاپ یا تبلت، یک هدست با اتصال میکروفون و یک اتصال اینترنتی قوی نیاز دارید.

در اینجا لیستی از تجهیزات تکنولوژیک برای آموزش آنلاین آمده است:

1 - لپ تاپ یا تبلت

برای اکثر کلاس های آنلاین، داشتن یک لپ تاپ نسبتا جدید کافی است. برخی از نرم افزارهای آموزشی هم هستند که روی تبلت ها اجرا می شوند و شاید به عنوان مدرس نیازی نداشته باشید که لپ تاپ تهیه کنید. حتی می توانید از طریق تلفن هوشمند خود آموزش دهید.
مهم نیست از چه دستگاهی استفاده می کنید، مطمئن شوید که سیستم عامل و نرم افزارهای خود را به روز کرده اید و دستگاه شما از نظر فنی مشکلی ندارد. مثلا ممکن است شما در حین تدریس آنلاین با کمبود شارژ لپ تاپ یا تبلت مواجه شوید که باید پیش بینی های لازم را برای مواجهه با چنینی مسائلی انجام دهید.

2 - دوربین HD

اکثر لپ تاپ ها و تبلت ها دارای یک دوربین HD هستند که برای کلاس های آنلاین شما به خوبی کار می کند. اگر از رایانه قدیمی‌تر یا لپ تاپ های بدون دوربین داخلی استفاده می‌کنید، باید یک دوربین خارجی HD بخرید تا فراگیران یا دانش‌آموزانتان بتوانند چهره و منابع آموزشی شما را در ببینند.

3 - هدست با میکروفون

در تدریس آنلاین حتما به نوعی هدست با اتصال میکروفون نیاز دارید، به این دلیل که آموزش بدون هدست، صدای اکو عجیبی را برای شما یا دانش آموزانتان ایجاد کند. این باعث حواس پرتی می شود و باید از آن اجتناب کرد. اگر کیفیت هدست شما خوب نباشد، فراگیرانتان صدای شما را به خوبی نمی شوند. مخصوصا اگر سرعت ارتباط شما هم پایین باشد، نقش هدست با کیفیت پررنگ تر می شود.

4 - اتصال به اینترنت

در صورت امکان، باید مطمئن شوید که برای آموزش آنلاین حداقل با سرعت 20 مگابایت در ثانیه (Mbps) به اینترنت دسترسی دارید. این موضوع توسط اکثر نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزش آنلاین توصیه می شود. سرعت پایین‌تر می‌تواند باعث تاخیر شود. گفتگو با فراگیران در زمان تاخیر دشوارتر است و اگر تاخیرها قابل توجه باشد، ممکن است با نحوه برگزاری کلاس آموزشی خود دچار مشکل شوید. آموزش با سرعت کمتر می تواند استرس زا باشد، بنابراین در صورت امکان سعی کنید با سرعت اینترنت 20 مگابیت در ثانیه آموزش دهید. می توانید سرعت اینترنت خود را در وب سایت هایی مانند speedtest.net بررسی کنید. هنگامی که از وب سایت تست سرعت استفاده می کنید، به بخش سرعت دانلود نگاه کنید.

5 - یک منبع اینترنتی پشتیبان داشته باشید.

حتی اگر بستر اینترنتی خود را به خوبی راه‌اندازی کرده باشید و سریع‌ترین سرعت اینترنت را داشته باشید ، گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که خارج از کنترل شما هستند – به‌خصوص زمانی که در حال سفر و تدریس در خارج از کشور هستید. برق قطع می شود. طوفانی از راه می رسد و اتصال اینترنت را به هم می زند. روتر شما بدون هیچ دلیل مشخصی کار نمی کند. فراموش کردید قبض وای فای را پرداخت کنید و وقتی این اتفاق بیفتد، به این فکر می کنید که چه خوب شد اینترنت پشتیبان دارم.
ساده ترین راه برای اتصال سریع، استفاده از نقطه اتصال تلفن همراه است. مطمئن شوید که برنامه ای دارید که به شما امکان می دهد یک هات اسپات و چند گیگ داده در دسترس را فعال کنید. به طور کلی، شما می توانید حدود ده کلاس ویدیویی 25 دقیقه ای را با 1 گیگابایت داده آموزش دهید.

تجهیزات ضروری برای حرفه ای کردن کلاس آنلاین شما

شما تجهیزات فنی و فناورانه را دارید، اما چگونه می توانید آن چیزی که شبیه کلاس درس است را کنار هم قرار دهید؟ پس به تجهیزات واقعی تری هم نیاز دارید تا حس کلاس را در خودتان و فراگیرانتان ایجاد کنید.

6 - میز و صندلی

از آنجایی که زمان زیادی را در کلاس آنلاین خود سپری خواهید کرد، داشتن فضایی راحت بسیار مهم است. میز و صندلی باکیفیت پشت و شانه های شما را در طول دوره های آموزشی طولانی حفظ می کند.
در حال حاضر و پس از فروکش کردن پاندمی کرونا، بسیاری از مدرسان، کلاس های خود را به صورت ترکیبی برگزار می کنند و با تعداد محدودی از فراگیران، حس و حال بهتری را به افرادی که به صورت آنلاین کلاس را دنبال می کنند، خواهند داد. شما می توانید با استفاده از صندلی های دانشجویی، کلاس های حضوری و آنلاین را به صورت همزمان برگزار کنید.

7 - نورپردازی برای کلاس آنلاین شما

داشتن نور خوب بخش مهمی از آموزش آنلاین است. نور به دانش آموزان شما اجازه می دهد تا حرکات دهان شما را ببینند. این برای فراگیری دروس بسیار مهم است. نور خوب باعث می شود کلاس شما حرفه ای تر به نظر برسد. همچنین به دانش آموزان اجازه می دهد منابع آموزشی شما را در هنگام استفاده از آنها ببینند. نورپردازی خوب کمک می کند شما بتوانید از وایت برد هم استفاده کنید، بدون اینکه نوشته ها ناخوانا باشد.

8 - پایه لپ تاپ

وضعیت بدنی مناسب کلید احساس خوب در طول درس است. پایه لپ‌تاپ کامپیوتر شما را در ارتفاع بهتری قرار می‌دهد تا صاف‌تر بنشینید و فشار کمتری به کمرتان وارد کنید. ما یک پایه لپ‌تاپ را برای هر کسی که با رایانه کار می‌کند توصیه می‌کنیم زیرا نیاز به خم شدن را کاهش می‌دهد.

تجهیزات و منابع آموزشی

اکنون که اصول فنی را در دست دارید، وقت آن است که خلاق شوید! شما به عنوان یک مدرس آنلاین، چالش منحصر به فردی دارید که درس های خود را از طریق یک صفحه نمایش کوچک جذاب کنید، گاهی بایستید و روی یک تخته وایت برد مطالبی را بنویسید و فیلمبرداری کنید و یا یک پادکست برای فراگیران خود بفرستید.
به‌ویژه اگر به کودکان خردسال آموزش می‌دهید، کلاس شما باید به شما اجازه دهد مفاهیم دشوار را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و مؤثر توضیح دهید – در غیر این صورت، دانش‌آموزان شما به سرعت علاقه خود را از دست خواهند داد.

خرید و قیمت انواع تخته وایت برد شیدکو

9 - پس زمینه کلاس درس

پس زمینه کلاس درس شما راهی عالی برای خلاقیت و نشان دادن شخصیت خود به دانش آموزان است. در حالی که بسیاری از مدرسین با داشتن یک دیوار خالی پشت سرشان در حین تدریس مشکلی ندارند، مدرس های حرفه ای تر ترجیح می‌دهند که در بک گراند ، چیزی نصب شده باشد و اتفاقا در تدریس از ان استفاده کنی کنند.
مهم نیست که چه چیزی، شما می خواهید پس زمینه شما تمیز و بدون حواس پرتی باشد، شما نباید تصویری نشان دهید که پشت سرتان را یک اتاق شلوغ نشان می دهد زیرا این امر می تواند برای دانش آموزان بسیار پرت کننده باشد.

ایده های زیادی هست، در اینجا تعدادی از موارد مورد علاقه مدرسین را آورده ایم. همه اینها را می توان به راحتی و روی یک پایه متحرک
چند منظوره نصب کنید.نگران نباشید، قبلا گفتیم که میتوانید از یک وایت برد در حین تدریس آنلاین استفاده کنید، خب کافی است این وایت برد را روی پایه نصب کرده باشید و اگر هوشمندانه، یک وایت برد مغناطیسی انتخاب کنید، به راحتی میتوانید با استفاده از مگنت های شیدکو، هر چیزی را روی همین تابلو بچسبایند و به فراگیران نشان دهید.

نقشه کاغذی جفرافیا:

می توانید گوشه های نقشه را با چهارعدد مگنت روی تخته وایت برد نگه دارید و پس از تدریس هم برش دارید. این کار هیچ کثیف کاری ندارد.

تابلوهای کلاس درس دانشگاهی:

پوستر ها و تابلو های مختلف، نمودارها و جداول چاپی را به راحتی با مگنت روی تابلو متحرک بچسبایند و به فراگیران نشان دهید.
پس زمینه نمدی یا پارچه ایبرخی از مدرسان پشت سرشان را یک پرده سفید یا سبز نصب می کنند تا المان های دیگر پیدا نباشد و موجب حواس پرتی نشود.

تخته پوستر تزئین شده:

می توانید از نشانگرها، رنگ ها و سایر لوازم کاردستی برای ایجاد یک پس زمینه منحصر به فرد استفاده کنید. اما حواستان باشد که اینها منجر به حواسپرتی نشود.
اگر قصد دارید دکوراسیون کلاس خود را بسازید، می توانید مواردی مانند نام شرکت آموزشی خود، نام خود و عباراتی مانند “به کلاس خوش آمدید” استفاده کنید.

10 - لوازم سه بعدی

در حالی که به اقلام آموزشی حجیم زیادی نیاز ندارید، باید برنامه ریزی کنید که برای آموزش آنلاین چند وسیله سه بعدی در روی میز خود داشته باشید. مفیدترین وسایل سه بعدی که ما پیشنهاد می کنیم عبارتند از:

  • یک تخته پاک کن کوچک
  • نشانگر
  • یک عروسک بزرگ یا مجموعه ای از عروسک های انگشتی کوچک برای نمایش مکالمات
    مجموعه ای از فلش کارت ها

11 - لوازم 2 بعدی

در حالی که تکیه بر وسایل سه بعدی زیاد کلاس شما را سریع به هم می ریزد ، وسایل 2 بعدی داستان دیگری هستند. ساختن آنها ساده است. تصاویری را که می خواهید در کلاس درس استفاده کنید بکشید یا پیدا کنید، آنها را چاپ کنید و آنها را چند لایه کنید تا بادوام باشند.
وقتی در خانه هستید ، تصاویر را در یک باکس کوچک از کشوهای روی میزتان دسته بندی کنید، با برچسب زدن به هر کشو، می توانید به سرعت وسایل مورد نیاز خود را در طول یک درس بدون ایجاد اختلال در جریان صحبت پیدا کنید و ارائه دهید.
برای تعیین اینکه دقیقاً کدام وسایل دوبعدی را باید بسازید، چند روز در حین تدریس، یک دفترچه یادداشت در کنار رایانه خود نگه دارید. هر زمان که مفهومی را آموزش می‌دهید و فکر می‌کنید «هوم، می‌خواهم تصویری از آن داشته باشم» روی دفترچه یادداشت، بنویسید.

12 - پاداش دادن

اگر با بچه‌ها کار می‌کنید، پاداش‌های کلاس درس می‌تواند راهی سرگرم‌کننده برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به درس باشد. وقتی کارشان را خوب انجام می دهند، یک یادداشت به شکل قلب به وایت بردتان اضافه کنید. در پایان کلاس، تعداد یادداشت های برچسبی را بشمارید و به همه اعلام کنید. بچه ها از دیدن این تصاویر لذت می برند. به دانش‌آموزان چیزی خارجی بدهید تا در طول کلاس منتظر آن باشند و از آن به عنوان راهی برای تقویت رفتار و پیشرفت خوب استفاده کنید. اگر می‌خواهید جوایز را در کلاس درس خود بگنجانید، با چیزهای ساده مانند یادداشت ها یا پاک‌کن‌ها یا برچسب‌های کوچک شروع کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *